BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

ZÜRİH BALESİ’NDEN “ANNA KARENİNA” İKSV’NİN 50. YILINA ÖZEL İSTANBUL’DA!

İKSV VE ZORLU PSM İŞBİRLİĞİYLE: ZÜRİH BALESİ "ANNA KARENİNA" İLE İSTANBUL'DA!

“Tam anlamıyla bir göz ziyafeti.”

Bachtrack

“Seyirciler ayakta, sadece Spuck ve dansçıları değil, müzisyenleri, teknisyenleri, kostüm tasarımcısını, herkesi coşkuyla alkışlıyor.”

tanz

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ve Zorlu PSM, İKSV’nin 50. yıl kutlamaları kapsamında, Palo Alto Networks sponsorluğunda, günümüzün önde gelen bale topluluklarından Zürih Balesi’nin Anna Karenina gösterisini İstanbul’a getirmeye hazırlanıyor. 27 ve 28 Haziran’da Zorlu PSM’de izleyiciyle buluşacak etkinliğin biletleri 14 Şubat’ta satışa çıkıyor.

Görkemli prodüksiyonları ve kusursuz performanslarıyla tanınan Zürih Balesi’nden Anna Karenina, İKSV ve Zorlu PSM işbirliğinde, dünyanın önde gelen siber güvenlik şirketi Palo Alto Networks’ün özel gösteri sponsorluğunda İstanbul’a geliyor. Anna Karenina, havayolu partneri Türk Hava Yolları’nın desteğiyle ve Pro-Helvetia’nın işbirliğiyle 27 Haziran Pazartesi ve 28 Haziran Salı akşamları Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde izleyiciyle buluşacak.

Tolstoy’un aynı adlı eserinden sahneye uyarlanan Anna Karenina, koreograf Christian Spuck imzalı ve çoğunlukla Neoklasik dansa dayalı koreografisi, gösterişli kostümleri, çağdaş sahne tasarımı, Rachmaninov’dan Lutoslawski’ye uzanan müzikleri ve Zürih Balesi dansçılarının muhteşem performanslarıyla öne çıkıyor.

Her biri solist niteliğinde dansçıları bünyesinde barındıran Zürih Balesi, imza attığı yapımlarla her zaman büyük ses getiriyor. Zürih Operası’nın sezon programının büyük bir kısmını üstlenen topluluk ayrıca dünyanın dört bir yanında turnelere çıkıyor. 2012’de unutulmaz iki gösteriyle İstanbul Müzik Festivali’ne konuk olan Zürih Balesi, pek çok ödül sahibi sanat direktörü Christian Spuck’ın yanı sıra William Forsythe, Sol León/Paul Lightfoot, Jiří Kylián, Mats Ek ve Crystal Pite gibi ünlü koreograflarla da düzenli işbirliği yapıyor.

Zürih Balesi, Anna Karenina ile izleyicilere uzun yıllardır özlemi duyulan bir göz ziyafeti sunacak.

Anna Karenina biletleri 14 Şubat’ta satışa çıkıyor

Biletler, Lale Kart üyeleri için indirimli ön satış döneminin ardından, 14 Şubat Pazartesi günü passo.com.tr ile İKSV ana gişeden (pazar günleri hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında) genel satışa açılacak. Gösterinin biletleri 200 TL, 350 TL, 550 TL, 650 TL ve 700 TL üzerinden satışa sunulacak. Öğrenci biletleri ise Eczacıbaşı Genç Bilet projesi kapsamında 10 TL olacak.

Check Also

PUNK VE ROMAN BİR ARADA: GOGOL BORDELLO 2 TEMMUZ'DA KÜÇÜKÇİFTLİK PARK'TA!

PUNK VE ROMAN BİR ARADA: GOGOL BORDELLO 2 TEMMUZ’DA KÜÇÜKÇİFTLİK PARK’TA!

PUNK VE ROMAN BİR ARADA: GOGOL BORDELLO 2 TEMMUZ'DA KÜÇÜKÇİFTLİK PARK'TA! Punk rock'ı roman kültürüyle ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir