BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

ON KİŞİYDİLER ‘EDİZ HUN’ İLE SAHNELERDE…

Agatha Christie’nin ölümsüz eseri ‘’ On Kişiydiler (On Küçük Zenci) ’’ Türkiye prömiyerini 2019'da yaptı.

Pandemi başlangıcı olan Mart ayına kadar 48 oyun oynadı. Hayatın normale dönmesi ile birlikte tekrar sahnelerde  boy göstermeye devam etmekte. 

 


   Hepimiz ünlü polisiye yazarı Agatha Christie'nin en az bir romanını okumuşuzdur. Ve yine hepimiz o romanı okurken betimlenen sahneleri gözlerimizin önüne getirmiş, merak ve heyecanla film izler gibi sahneleri geçmişizdir. İşte size gözlerimizin önünde canlandırmaya çalıştığımız o sahnelerin can bulmuş hali.. Üstelik her biri usta oyuncular tarafından çok başarılı bir şekilde canlandırılan karakterler ile.

 

   On Kişiydiler ya da bilinen adıyla On Küçük Zenci, Zenci Adasına bir parti için davet edilen 10 ayrı kişinin bir araya gelmesi ile başlar. Bu 10 kişinin neden o adaya davet edildiklerini anlamaları ise çok uzun sürmez ve nefessiz takip edilen polisiye başlamış olur.. Savaş Özdural tarafından türkçeleştirilen, yönetmenliğini ise Burak Karaman'ın yaptığı oyun usta isimleri bir araya topluyor. Yeşilçam'ın yakışıklı olduğu kadar beyefendiliği ile de kalpleri fetheden unutulmaz jönü sayın Ediz Hun sahnede ilk görüldüğü anda salonda nefesler tutuluyor.. Sonrasında ise her bir sanatçının adeta yaşadıkları karakterlerin ruh hali değişimleri ve tepkilerini izlerken zamanın nasıl geçtiğini anlamak mümkün olmuyor. Her yerinden kalite olduğu anlaşılan sahne dekor ve tasarımı ile ses ve efektler için ise tüm sahne arkası ekibini ayrıca tebrik etmek gerekmekte. Kısaca bizim izlerken çok keyif aldığımız oyunu muhakkak izlemenizi tavsiye ederiz. Ayrıntılı bilgi için ve oyunun gelecek programları için  @tiyatroaklakara sayfasını takip edebilirsiniz. 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir