BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

MERVE KIZIL’IN KALEMİNDEN ÇAĞAN IRMAK’IN SON FİLMİ : UNUTURSAM FISILDA

merve kızıl

Oyuncu Merve Kızıl ; Kültür İstanbul adına Çağan Irmakın son filmi Unutursam Fısıldanın galasına katıldı ve  sonrasında okurlarımız için filmle ilgili yorumlarını yazdı :

a  aks.gif

AŞKA KARIŞAN MELODİLER

Tutkuyla bağlandığınız hayallerinizin müziği ve cesaretin sözleri olmadan yaşamanın ne anlamı var ki? Gözünüzü kapatın ve sizin için sonsuz değeri olan o şarkıyı düşünün şimdi.

Müziğiyle inandıran bir sevgili ve kelimeleri kalbe dokunan bir ablanın habersizce bütünleştirdiği o şarkıya vokal olan Ayperi, hayallerinin peşinden gitmeye karar vermiş bir genç kızdır. Ailesi bu yolda ona bir engeldir çünkü babası şarkı söylemesine karşı çıkmıştır. Oysa ona cesaret veren biri vardır artık hayatında; Tarık.

İki heyecan bir olunca, tüm engellere rağmen İstanbul’a doğru yola çıkarlar. Geride bıraktıklarını düşünemeyecek kadar mutlu yaşarlar bu yolculuğu. Tıpkı bir peri masalıdır hayat onlar için, her geçen gün aşka karışır melodiler. Fakat müziğin durmasıyla, gerçeklerin sesi çıkar meydana. İzmir’den İstanbul’a duyulan acının sesidir bu. “Aynı kandan bir düşman. Yalan mı? Değil.”

Çağan Irmak’ın eski şarkılara olan sevgisini hepimiz biliyoruz artık. Sevdiği şarkılara tatlı bir sürpriz yaparak onlar için film çekmiş gibi güzel bir şey hissettim ben. Şarkılara senaryo yazılsa, tam da “Unutursam Fısılda” gibi bir hikayesi olurdu gerçekten. Söz-müzik yönetmende, mikrofonsa oyuncularda. Ortaya çıkan görüntü ise oldukça naif, içten ve samimi. Ayrıca her zamanki gibi başarılı bir oyuncu kadrosu var ve her birinin “inanmışlık” durumu, seyirciye net bir şekilde geçiyor.

Film genel olarak mutluluk ve sevgi üzerine kurulu görünse de, arka planda anlatılan çok derin ve hüzünlü bir kardeşlik hikayesi var.

İzlerken keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle, iyi seyirler.

merve kızıl

 

Tek yorum

  1. Akın Emre Kocabıyık

    Beğenerek okudum tebrikler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir