BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

Meltem Cumbul’un Sesinden Chopin ve Sand’ın Aşkı

sevki_karayel_meltem_cumbul

 

Uzun yıllardan beri ülkemizi yurtdışında başarıyla temsil eden Şevki Karayel, oyuncu Meltem Cumbul ile birlikte klasik müzik dehalarından Chopin ile büyük çapta ünlenen ilk kadın yazar olarak bilinen George Sand’in inişli çıkışlı aşk öyküsünü, 6 Mart’ta Kadınlar Haftası kapsamında büyüleyici bir etkinlik ile sahnelere taşıyor.

Eylül ayından bu yana kendi adıyla kurduğu Şevki Karayel Piyano Akademisi’nde eğitim vermekte olan piyanist Şevki Karayel, Meltem Cumbul’un anlatıcılığını üstlendiği “Chopin Prelüdler ve George Sand” adlı gösteriyle bir ilke imza atıyor.

Şevki Karayel, müzik ve edebiyatın sanatseverler ile buluşacağı gösteride, Romantik dönemin Polonyalı piyanisti ve bestecisi Frédéric Chopin’in Mallorca Adası’nda Fransız kadın yazar George Sand ile birlikte geçirdiği yıllarda bestelediği ve düş gücünü doruklara taşıdığı “24 Prelüd”e piyanosuyla yeniden hayat verecek. Chopin’in ölümsüz aşkı ve ilham perisi George Sand’ın eserleri, mektupları ve düşünceleri ise, alıntılar halinde Meltem Cumbul tarafından okunacak.

6 Mart Perşembe günü İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde 19.30’da gerçekleştirecek etkinliğin bilet fiyatları 25 tl olup, Chopin ve Sand’ın özgün hayat hikayesinden oluşuyor.

Etkinlik biletleri Biletix’de;

http://www.biletix.com/etkinlik/RKBW2/TURKIYE/tr

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir