BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

DASDAS’TA AİLE KOMEDİSİ

VAHŞET TANRISI  

    İdeal insan nedir? Dürüst, doğru, duygusal ya da duyarlı kişiliğe sahip kişiler midir ideal insan? Peki bizler ideal insanlar mıyız? Soruyu daraltalım. İdeal anne baba nasıl olmalıdır? İdeal insanı yetiştiren mi yoksa kendi olmasına izin veren mi? 
   Bu sorulardan yola çıkarak Yasmina Reza tarafından yaratılan Vahşet Tanrısı aslında olduklarından farklı davranan belki de olmak istedikleri insanlara erişebilmek için 'mış' gibi yapan iki çiftin kavga eden çocukları üzerinden kendilerini sorgulamasını anlatıyor bizlere. 
   Oyun orta tempoda ilerliyor ve komedi unsurları barındırıyor içinde. Tabi bu komedilerde iki komedi ustası Güven Kıraç ile Binnur Kaya'nın rol alıyor olması da büyük etken. Bu iki usta isme bir diğer iki usta oyuncu Dolunay Soysert ve Levent Ülgen eşlik ediyor. Tek perde olan oyunun komedi dozu sonlara doğru artıyor. 


   Dört usta ismin bir araya gelmesi ile de ortaya seyir zevki yüksek bir oyun çıkmış. Tabi oyuncuların her biri usta isimler olunca bir oyuncu repliğini söylerken istemsizce arka plandaki diğer oyuncuları da izlemek istiyorsunuz. Çünkü biliyorsunuz ki arka plandaki oyuncu da o anda arkada müthiş bir oyunculuk sergilemeye devam ediyor. Hatta bu nedenle replikleri kaçırdığınız bile olabilir. Bu duruma hazırlıklı gitmenizi tavsiye ederiz. Kısaca gerçekten 'oyunculuk' izlemek istiyorsanız seyir zevki yüksek orta tempo bir oyun olan Vahşetin Çağrısı'nı biz sevdik. 

   Nisan programı www.dasdas.com.tr adresinde. Biletler için  www.mobilet.com  adresini ziyaret edebilirsiniz. 

  
Yazan: Yasmina Reza
Çeviren: Zeynep Avcı
Yönetmen: Celal Kadri Kınoğlu

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir