BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

CEM ADRİAN GECESİ ; ÜSTELİK ADRES BEYOĞLU JOLLY JOKER !

cem adrian

Farklı ses rengiyle dikkatleri üzerine toplayan Cem Adrian, sonbaharda yayımlanacak yeni albümü “Sana Bunları Hiç Bilmediğin Bir Yerden Yazıyorum” albüm konseri ile 10 Ekim‘deki konserin adresi  İstanbul  Jolly Joker ; biletler Biletix‘te ve kapı açılış saati ise 22.00

10 yıllık müzik kariyeri boyunca dinleyenlerinin karşısına hep “başka” çıkan Cem Adrian, yeni albüm ve en yer etmiş şarkılarıyla “bir performans sanatçısı” olmayı sürdürüyor. Cem Adrian Hakkında

  • Babası tüccar, annesi ev hanımı olan Yugoslav göçmeni bir ailenin 2. çocuğu olarak Edirne´de doğmuştur. Gerçek adı ise Cem Filiz´dir. Sesi 4,5 oktavlık bir aralığa sahiptir. Adrian sahne soyadını doğduğu ve büyüdüğü Edirne şehrinin antik çağlardaki ismi olan Hadrianoupolis´ten esinlenerek almıştır.

    2003 yılında Mystica grubuyla solist ve dansçı olarak çalıştı. 2005 Şubat´ında ´´Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım´´ isimli ilk albümü yayınlandı ve 2006 yılı Ocak ayında prodüktörlüğünü şarkı sözlerini kendisinin üstlendiği 15 parçadan oluşan ikinci albümü Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti 2006 yılı Aralık ayında piyasaya çıkmıştır. Albümde konuk olarak; Umay Umay, Denizhan ve Suicide yer almıştır.

    2006 yılı sonundaki ´´Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti´´ albümünün tanıtım konseri performansı ve Hayal Kahvesi konserler dizisi başta olmak üzere Türkiye´nin birçok ilinde verdiği konserlerini, üçüncü albüm projesine kadar devam ettirmiştir. Ayrıca Gökhan Çevir ile çalışmıştır. Bu süre zarfında birçok konser vermiş, canlı yayın ve programa katılmıştır. ´´Emir´´ albümünün kayıtları sürerken, 2007 yılı sonunda kayıtlarına başlanan, sadece piyano kullanılarak hazırlanan serinin ilk albümü olan Essentials / Seçkiler – Etnik 2008 yılı Haziran ayında piyasaya çıkmıştır.

    2007 yılı Temmuz ayında çalışmalarına başlanan, prodüktörlüğünü kendisinin üstlendiği, albüm kayıtlarından, şarkı sözüne, müziklerinden, aranjlerine kadar kendisinin yaptığı dördüncü profesyonel çalışması ´tanrının emri aşkı´ anlatan ´´Emir´´ albümü 26 Aralık 2008 tarihinde piyasaya çıkmıştır. Albümde konuk olarak; Hayko Cepkin ve Pamela Spence yer almıştır.

    Beşinci stüdyo albümü olan, ´´insanın dönüp dolaşıp varacağı yerin yine kendisi olduğunu´´ vurguladığı ´´Kayıp Çocuk Masalları´´ 25 Aralık 2010 tarihinde piyasaya çıkmıştır. 12 parçadan oluşan albümün tüm şarkılarının söz ve müziği Cem Adrian´a aittir. Albümde Murat Yılmazyıldırım ve Aylin Aslım ile düetleri bulunmaktadır. 18 Eylül 2012 tarihinde altıncı stüdyo kaydı olan ´´Siyah Bir Veda Öpücüğü´´ adlı albümünü çıkarmıştır. Albümde 12 şarkı bulunmaktadır. Albümde, ´´Hani Bazen´´ adlı şarkıda Ayten Alpman ile Cem Adrian düet yapmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir