BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

Bir ekmekten fazlası ”Backhaus”

_DSC6922aufak(1)
Almanca'da ''Fırın Evi'' anlamına gelen Backhaus markası sadece bir fırın ya da ekmek üreticisi değil.Sağlık ve lezzetin, dünyanın sayılı şeflerinin reçeteleri eşliğinde müşterilere sunulduğu Backhaus, kalitesi ve lezzetinden ödün vermemek adına kendi bünyesinde işletmesini sürdürdüğü 8 şube ve 1 fabrikaya sahip.
Backhaus

Avrupa’nın ünlü ekmek şeflerinin reçetelerinden yola çıkan Backhaus, çok tahıllı ekmeklerden ekşi mayalılara kadar zengin ekmek çeşitleri sunuyor. 1 diliminde 64 kalori bulunan Backhaus Fitty ile 1 dilimi 50 kalori olan Backhaus Voll-Gut ekmekleri, diyet yapanlar, formuna ve sağlığına dikkat edenler için ideal.
Backhausfitty
Tahıl tanelerinin kabuğu ile birlikte öğütülmesiyle elde edilen tam tahıl ekmeği, vücut için gerekli E vitamini, magnezyum, demir, folik asit, krom, çinko ve benzeri mineraller ile lif içeriyor. Besleyici değeri yüksek Backhaus tam tahıl ekmekleri, sindirim kolaylığının yanı sıra eşsiz tatları ile kahvaltıların, öğle ve akşam yemeklerinin vazgeçilmez bir parçası oluyor.
BackhausVollgut3

Backhaus kurucu ortaklarından Dr. Hilal Duruk “Alman Fonksiyonel Gıda Enstitüsü, insanların günlük ihtiyaçlarına uygun ekmekler hazırlıyorlar. Ekmeklere ekstra lif ilave ediyorlar. İleri yaşlarda ortaya çıkan kemik erimesine karşı kalsiyum ve kalp hastalıklarına karşı korumak amacıyla magnezyum gibi mineralleri sağlayan bakla kırması, keten tohumu, buğday kepeği gibi lif oranı yüksek ekmekler üretiyorlar. Backhaus olarak biz de Fitty ekmeğimizde bu reçetenin izlerini takip ettik ve Alman Fonksiyonel Gıda Enstitüsü tarafından onaylı Backhaus Fitty ekmeğini ürettik. Fitty ekmeğinde insanların düzenli olarak Omega 3 almaları için keten tohumunu ekliyoruz. Lif oranı yüksek ve kalorisi düşük ekmekler vücudun gereksinimlerini karşılıyor. Lifli oldukları için tok tutarak sindirim sistemini düzenliyor. Böylece, zayıflamak isteyenler hem gerekli mineralleri alırken hem de aç kalmadıkları için diyetlerinde devamlılıklarını sürdürebiliyorlar” diyerek mineraller açısından zengin ekmeklerden özellikle diyet yapanların günde 4 dilim olarak yemesi gerektiğini belirtiyor.


 

BackhausFitty2Backhaus, özel olarak tasarlanan ekmek, kek, çörek, kurabiye, makaron ve pasta çeşitlerini en yüksek kalite standartlarına uyarak her gün taze üretiyor. Hansel ve Gretel’in masalındaki ekmek ve şeker evinden esinlenerek yaratılan Backhaus, Almanca “Fırın Evi” anlamına geliyor. Toplam 9 şubesi olan Backhaus’un şubelerinin 6 tanesi Fırın-Kafe, 3 tanesi Fırın-Restoran olarak hizmet veriyor. Üstün ürün ve hizmet kalite standartlarını korumak için hiçbir bayilik talebine olumlu cevap vermeyen Backhaus, tüm şubelerini kendisi işletiyor. Ayrıca Türkiye’nin en seçkin otellerindeki dünyaca ünlü şefler de misafirleri için Backhaus’un leziz ekmeklerini ve pastalarını tercih ediyor. 2014 itibari ile çoğu 5 yıldızlı otel, premium catering firmaları ve havayolu şirketleri olmak üzere 150’yi aşkın toptan müşterisine günlük unlu mamul ve pastacılık ürünleri sunan Backhaus ürünleri el yapımı ve günlük üretilerek taze sevk ediliyor.
BackhausVollgut4


 

Backhaus’un başarısının arkasında Duruk ailesinin gıda ve restorancılık sektöründe 40 seneyi aşkın tecrübesi bulunuyor. Backhaus markasını yaratırken İreks GmbH ile ortaklığından gelen 23 senelik ekmekçilik & pastacılık tecrübesi ile Gelik restoranlarından gelen 40 senelik restorancılık tecrübesini birleştiren Backhaus, Dr. Hilal Duruk ve Dr. Mehmet Çetin Duruk tarafından kurulmuştur ve şu anda oğulları Ömer Duruk ve Ege Duruk tarafından yönetilmektedir.


 

backhaus+evli+civcivli+logo

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir