BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

Berlin’de Istanbul Film Festivali Daveti Gerceklestirildi

 

64. Berlin Uluslararası Film Festivali kapsamında İstanbul FiMilonga-22-05-13-Theatre_Jorat-1976lm Festivali tarafından 8 Şubat Cumartesi akşamı Akademie der Künste‘de bir davet verildi. Türk Sineması’nın 100. Yıl kutlamaları vesilesiyle
TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle verilen davette, Türkiye’den Berlin Film Festivali’ne katılan beş filmin tanıtımı yapıldı. Bu yıl, Köprüde Buluşmalar kapsamında dördüncüsü gerçekleştirilecek ve bugüne kadar 22 ortak yapım projesini destekleyen Türkiye-Almanya Ortak Yapım Film Geliştirme Fonu’nun da duyurusu yapıldı.

 

İstanbul Film Festivali Direktörü Azize TanDirektör Yardımcısı Kerem AyanKöprüde Buluşmalar Yöneticisi Gülin Üstün ve İKSV Genel Müdürü Görgün Taner’in evsahipliğinde düzenlenen kokteyle, basın mensupları, yönetmenler, yapımcılar, sinema endüstrisinin önde gelen isimleri katıldı. Berlin Film Festivali’nde Forum bölümünde yer alan Kumun Tadı filminin yönetmeni Melisa Önel, oyuncusu Timuçin Esen, film müziklerini yapan Erdem Helvacıoğlu; Panorama Özel bölümünde yer alan Kuzu filminin yönetmeni Kutluğ Ataman ve Generation bölümünde gösterilen Mavi Dalga filminin yönetmenleri Zeynep Dadak, Merve Kayan, oyuncular Ayris Alptekin, Begüm Akkaya ve Onur Saylak, film müziklerini yapan Kim Ki O ve Hüseyin Karabey’in yönetmenliğini yaptığı Sesime Gel filminin yapımcısı Emre Yeksan ile Ağrı ve Dağ filminin yönetmeni Hasan Serin ile yapımcısı Armağan Lale de konuklar arasındaydı.

 

Uluslararası sinema camiasının önemli isimlerinin, yabancı basın mensuplarının, yapımcı ve dağıtımcıların katıldığı gecede, TC Kültür ve Turizm Bakanlığını Müsteşar Yardımcısı Nihat Gül, Bakan Danışmanı İbrahim Sarıtaş, Türkiye’nin Almanya Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, Kültür Müsteşarı Gözde Şahin temsil ettiler. İstanbul Film Festivali Danışma Kurulu üyeleri Esin Küçüktepepınar ile Berlin’de daha önce Bal filmiyle Altın Ayı kazanan Semih Kaplanoğlu ve yönetmenler Yeşim UstaoğluÖzcan AlperAslı Özge, Lusin Dink, yapımcılar Zeynep Özbatur, Emine Yıldırım, Enis Köstepen, Ankara Sinema Derneği Başkanı Ahmet Boyacıoğlu da davete katıldı. Eurimages Genel Sekreteri Roberto Olla, FIPRESCI Genel sekreteri Klaus Eder, Cannes, Rotterdam, Locarno, Saraybosna, Selanik, Yerevan, Belgrad Film Festivalleri’nin temsilcileri de davetliler arasındaydı.

 

33. İstanbul Film Festivali, 5-20 Nisan tarihlerinde, onuncu kez Akbank sponsorluğunda düzenlenecek. 33. İstanbul Film Festivali’nin programının tamamına, 6 Mart Perşembe gününden itibaren film.iksv.org adresinden ulaşılabilecek.

 

İstanbul Film Festivali hakkında ayrıntılı bilgi için: film.iksv.org

 

İstanbul Film Festivali’ni sosyal medyada takip etmek için:

facebook.com/istanbulfilmfestivali

facebook.com/koprudebulusmalar

twitter.com/istfilmfest

#istfilmfest14

 

 

İstanbul Film Festivali ve davetten yüksek çözünürlüklü görseller için: www.iksvphoto.com

 

Festivalle ilgili görüntüler için medya@iksv.org adresi üzerinden İKSV Medya İlişkileri ile iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir