BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

Yılın son film festivali ödüllerini dağıtıyor!

Yılın son ödüllerini dağıtacak festival Özge Ulusoy’un sunumuyla davetlileri Cemal Reşit Rey Salonu’nda karşılayacak
16. Uluslararası Randevu İstanbul Film Festivali “Yılın Son Film Festivali” unvanını önüne katarak 20-26 Aralık tarihleri arasında, dünya sinemasının son dönemdeki en iyi örneklerini içeren renkli programıyla izleyicilerini selamlayacak.

Festival her sene olduğu gibi bu sene de görkemli bir açılış töreni ve daha da görkemli açılış filmi, 12 Yıllık Esaret, davetlileri koltuklarından kaldırmayacağa benziyor. Randevu İstanbul’un güzelliğiyle konukları büyüleyecek sunucusu Özge Ulusoy davetlileri Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda karşılıyor olacak.

Sufi Dönüşleri, Modern dans ile birleştiren dansçı ve kareograf Ziya Azazi’nin “Dervish in Progres” performansının ardından izleyiciler Oscar’ın en güçlü adaylarından Steve McQueen İmzalı 12 Yıllık Esaret filmi ile ilk randevusunu gerçekleştirmiş olacak.

RANDEVU İSTANBUL USTALARI UNUTMUYOR

Açılış gecesinde takdimi gerçekleşecek geleneksel Onur Ödülleri kapsamında bu yıl ödül alacak isimler, yazdığı kitaplar ve sanat ve tarih kapılarını aşındırarak aktardığı her bilgiyle, genç nesillerin bilinçlenmesinde büyük katkı sağlayan ve hala da sağlamaya devam eden Prof.Dr. Mübahat Kütükoğlu, Türk edebiyatının usta bir kalemi olduğu kadar senaryolarıyla da Türk sinemasına hizmet etmiş bir yazar, Selim İleri.

Gazetecilik ile başladığı kariyerine, fotoğrafçılık, senaryo yazımı ve çektiği sayısız filmle devam eden ve hem gençlerin hem usta sinefillerin yakından takip ettiği “Reis Çelik” ve her sene bir sinema emekçisinin daha anıldığı festivalde, adları gün geçtikçe unutulan sinema emekçilerinden, Yeşilçam’ın sayısız filminde stüdyo sorumluluğu yapmış, Erkan Aktaş da Emek Ödülü’yle taçlandırılacak.

Ayrıca 16. Yılında Filistin Sineması’nı “Özgürlük” temasıyla ele alan festivalin Onur Konuğu Filistinli Yönetmen “Hany Abu Assad” ‘a da Onur ödülü takdim edilecek.
902545_detay

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir