BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

Yeni Sezonda Perdelerini En Erken Dostlar Tiyatrosu Açıyor!

a  aks

Dostlar Tiyatrosu “Yaşamaya Dair-Bursa Cezaevi’nden Mektuplar” oyunuyla, 6-7-8 Eylül 2013 tarihlerinde saat 21:00’de açık hava tiyatrosu olan Ali Paşa Hanı’nda tiyatro severleri selamlıyor.

Geçen sezon perdelerini en geç kapatan Dostlar Tiyatrosu, yeni sezonda da perdelerini en erken açan tiyatro topluluğu oldu! Mayıs ayında, Eminönü’ndeki aile yadigârı tarihi Ali Paşa Hanı’nı açık hava tiyatrosuna dönüştürerek İstanbul’a yeni bir sahne kazandıran Genco Erkal; 30 Haziran’da en geç kendisinin kapattığı tiyatro sezonunu, yeni sezonda en erken kendisi açıyor. Tiyatronun duayeni; Nâzım Hikmet’in, Bursa Cezaevi’ndeki yaşamını ve eşi Piraye Hanım’a olan tutkusunu anlattığı “Yaşamaya Dair – Bursa Cezaevi’nden Mektuplar” oyunuyla, 6-7-8 Eylül 2013 tarihlerinde saat 21:00’de açık hava tiyatrosu olan Ali Paşa Hanı’nda tiyatro severleri selamlıyor.

 

Tiyatro sezonuna en son veda eden tiyatro topluluğu olan Dostlar Tiyatrosu, arayı çok uzatmadan perdelerini açmaya hazır. Eminönü’ndeki aile yadigârı tarihi Ali Paşa Hanı’nı açık hava tiyatrosuna dönüştürerek, takdire şayan bir işe imza atan Genco Erkal; yeni sezonda da sanatseverlerle hanın büyülü atmosferinde buluşuyor. Nâzım Hikmet tutkusuyla bilinen Erkal’ın, hanın doğal dekorunda Tülay Günal ile birlikte sahnelediği ve tiyatroseverler tarafından büyük beğeni toplayan “Yaşamaya Dair – Bursa Cezaevi’nden Mektuplar”; yılın en güzel zamanlarından olan Eylül ayının 6-7 ve 8’inde saat 21:00’de Ali Paşa Hanı’nda seyirciyle buluşuyor.

 

Genco Erkal’ın, Nâzım Hikmet’in ölümünün 50. yıldönümü için uyarlayıp yönettiği “Yaşamaya Dair – Bursa Cezaevi’nden Mektuplar”; ozanın Bursa Cezaevi’ndeki yaşamını, eşi Piraye Hanım’a olan tutkusunu anlatıyor. Hikmet’in sürgün yılları ve vatan hasretine odaklanarak, destansı yaşamından izlenimlerle izleyiciyi o yıllara götüren oyun, tiyatro severlere duygulu anlar da yaşatıyor.

 

Piyano ve viyolonsel eşliğinde sahnelenen oyunda; Fazıl Say, Zülfü Livaneli, Cem Karaca, Tarık Öcal, Edip Akbayram, Tolga Çebi, Nadir Göktürk, Timur Selçuk gibi bestecilerin Nazım şarkıları da seslendiriliyor. Giysi tasarımını Özlem Kaya’nın, ışık tasarımını Yüksel Aymaz’ın, koreografisini Sernaz Demirel’in yaptığı oyunda; şarkılara Yiğit Atalay piyanosuyla, Deniz Doğangül de viyolonseliyle eşlik ediyor.

 

Bilgi için:       www.dostlartiyatrosu.com

 

Adres: Ali Paşa Hanı

Eminönü, Kıble Çeşme Caddesi No: 3

Tel: (0212) 519 00 27

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir