BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

YENİ GÖSTERİ İLE YILLAR SONRA TURKCELL SAHNESİNDE…

 

   Evet…  Cem Yılmaz… Ünlü Komedyen… Başarılı Yönetmen…İyi bir Oyuncu… Yetenekli Karikatürist… Seslendirme Sanatçısı…  Filarmoni Orkestrası Şefi… Sadri Alışık, Yeşilçam ödülleri dahil birçok ödül töreninde birden fazla  'en iyi erkek oyuncu' ödüllerinin sahibi… Ne desek nereden başlasak bilemedik ondan bahsetmeye… Hadi gelin en baştan doğumundan başlayarak onu bu günlere getiren başarı öyküsünden kısaca bahsedelim. 

 

   Aslen Sivas/ Gürun ilçesinden fakat  23 Nisan 1973 tarihinde İstanbul'da doğdu Cem Yılmaz. İlkokulu Mehmet Akif ortaokulu Bahçelievler'de okudu. Lise öğrenimini ise Etiler'de Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi nde gördü. Üniversiteyi  Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otel Yönetimi  bölümünü okuyarak tamamlamıştır. 

   

Cem Yılmaz Karikatüre olan merakı, ilgisi ve yeteneği sayesinde üniversite zamanlarında  Leman isimli mizah dergisinde çalışmaya başladı. İlk stund up  gösterisini dergide çalıştığı yıllarda Leman Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdi. Sonrasında Beşiktaş Kültür Merkezi’nde sahne almaya başladı ve burada düzenlediği gösteriler ile adını duyurmayı başlamıştır. Onu bir marka haline getiren bu gösteriler kariyer basamaklarını bir bir tırmanmasını hem sağladı hem de hızlandırdı. Her gösterisi bir şov niteliğinde idi ve her gittiği yerde gülüyor güldürüyordu. 4000'den fazla yaptığı bu gösteriler sayesinde adını herkesin bildiği, tanıdığı bir isim haline getirdi. 

   

 

Gel gelelim sinema sektöründeki başarılarına. 1998 senesinde 'Her Şey Çok Güzel Olacak' isimli filmde boy gösterdi ve başarılarına kaldığı yerden devam etti. Ayrıca Türk sinema tarihinin en sevilen ve  en güldüren filmlerinden  olan GORA, AROG, Yahşi Batı filmlerinde rol aldı. Kırdı geçirdi.  Peki bu kadar mı sinema sektöründeki yeri? Tabi ki hayır.. Kafamızı nereye çevirsek  hep oradaydı.  Vizontele, Hokkabaz, İftarlık Gazoz, Deli Aşk, Pek Yakında, Son Umut, Ali Baba ve 7 Cüceler, Av Mevsimi, Organize İşler ve daha bir çokları… Girdiği her filmde oynadığı her karakterde farkını ortaya koymuştur. Bir çok filmlerde sadece oyuncu değil bunun yanında hem senarist hem  yapımcı hem de yönetmenlik rolünü üstlendiği filmleri de vardır. Kısacası  Cem Yılmaz için on parmağında on marifet desek bile eksik kalır. 

 

 

   

  Haliyle,  böyle başarılı bir ismi de reklam yüzü yapmak lazım değil mi ? Öyle de oldu.  

Kariyeri boyunca birçok markanın reklam yüzü oldu. Aralarında Panasonic, OpetTürk TelekomTürkiye İş BankasıDoritos gibi büyük markaların yer aldığı firmalar için başarılı reklam kampanyalarına imza attı. Karikatürlerinin yer aldığı bir kitap ve üç filminin senaryolarının kitaplaştırılmış hâli de okurların yoğun ilgisini çekti.

 

 

 Cem Yılmaz'ın bu başarılarını taçladırmak gerekmez mi sizce ? Bizce her ödülü, girdiği her karakterle yüzlerce hatta binlerce gösterileriyle defalarca hak eden bir sanatçı,oyuncu,komedyen… Nitekim öyle de oldu. 

   İftalık Gazoz daki performansı ile  “Sadri Alışık Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu Ödülü”, “4. Yeşilçam Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu Ödülü” ve “Brussels Uluslararası Bağımsız Film Festivali En İyi Erkek Oyuncu Ödülü” gibi ödüllerin de dahil olduğu çeşitli ödüllere layık görüldü. 

   

   Cem Yılmaz, 10 Mart 2012 de Ahu Yağtu ile evlenir ve bu evliliklerinden KEMAL isimli bir de erkek çocukları olur. 31 Aralık 2013'te çift anlaşamazlar ve resmen boşanırlar. 

 

   Cem Yılmaz… Sayfalar dolusu başarı öyküsüdür aslında… Ne yazarsak  ne kadar yazarsak yazalım anlatamayız onu bir çırpıda. Yılların eskitemediği ünlü komedyen yeni bir gösteri ile sahnesine kavuşuyor . Belki çok özlediği için belki de arkasından atıp tutanlara cevap vermek için bilmiyoruz ama en güzel cevapları yine gösterilerinde veriyor. Cem Yılmaz bitti mi? Eski performansını yansıtabilecek mi? Salonu eskisi gibi doldurabilecek mi ? gibi  bir çok polemik yaratacak sorulara yeni gösterileriyle cevap vermeye başladı bile. Hadi biraz da bu muhteşem gösteriden bahsedelim. 

   Saat 21.00 daha koltuklar tam dolmadı 'sanırım gösteri  biraz geç başlayacak' derken Cem Yılmaz beliriveriyor sahnede. 'Rahat olun dostlar daha başlamadı koltukların dolmasını beraber bekleyeceğiz' diyor ve başlıyor gelenleri karşılamaya herkese laf atmaya 🙂

   “Kapalı gişe” salona yansıyınca, yani bütün koltuklar dolunca da “Hadi başlıyoruz” deyip sahne arkasına geçiyor, birkaç dakika sonra ise ışıklar kapanıyor, Cem Yılmaz sahneye çıkıyor…

 

 

 İki perdede, üç saate yakın sahnede kalıyor. Son tek kişilik gösterisi ‘Fundamentals’tan bu yana epeyi dolmuş, hikâyelerini anılarını biriktirmiş ünlü komedyen. 

Önceki tek kişilik gösterilerinden de seyircinin alışık olduğu gibi konudan konuya atlıyor, hemen her boşlukta da izleyicelere dönüp, “Nerede kalmıştım” diye ‘sataşıyor’. Bir Nusret’i diline doluyor,; bir ” Tarkan’ın sahne danslarını, çocuk sahibi olmak, veliler gününde yaşadıkları…

Oğlu Kemal, hayli yer tutuyor gösteride. Hamileyken ‘nasıl bir çocuk olacak’ diye meraklandığı günlerden giriyor ;  oğlu Kemal'in müsameresinden çıkıyor. Kısacası çok konu var dostlar!!! Ama zamanın nasıl geçtiği hakkında fikrimizi  sorarsanız girdiğimiz ile çıktığımız bir oluyor.  

 

 

   İnsanların çoğu, Cem Yılmaz’ı yine Cem Yılmaz ile kıyaslıyor Bir seyirci, kimi esprilerin Fundementals’ı hatırlattığından yakınıyor; “Bel altı, Nasrettin Hoca ve Tarkan esprilerine insanlar ne kadar daha güler” diye soruyor. “Evet hâlâ güldürüyor sadece güldürmüyor aynı zamanda güldürürken düşündürüyor artık daha fazla düşündürüyor.Yaşının vermiş olduğu o olgunluğu da naçizane tavsiye niteliğinde iğnemelerinin arasında veriyor seyircisine.

   Bir  seyircinin yorumu ise belki de Cem Yılmaz’ı en iyi özetleyen nitelikte: “Güzeldi tabii; Cem Yılmaz yani…”  

 

 

   Cem Yılmaz, yeni gösterisi “CMYLMZ – Diamond Elite Platinum Plus” ile sezon boyunca   Zorlu PSM Turkcell Sahnesi nde.

   

 

  Biletler https://www.zorlupsm.com/tr/etkinlik/cmylmz-diamond-elite-platinum-plus da.  Tabi halen kaldıysa 🙂

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir