BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

Venedik Bienali 14. Uluslararası Mimarlık Sergisi Türkiye Pavyonu

_.._IICManager_Upload_IMG_Parigi_201402211612biennale

İKSV’nin girişimi ve 21 destekçinin katkılarıyla Türkiye, dünyanın en önemli güncel sanat ve mimarlık etkinlikleri arasında sayılan Venedik Bienali’nde uzun süreli bir mekana sahip oldu. Venedik Bienali’nin iki ana mekanından biri olan Arsenale’de 2014-2034 yılları arasında tahsis edilen bu mekan sayesinde Türkiye, bu yıl ilk kez ulusal bir pavyonla Venedik Bienali Uluslararası Mimarlık Sergisi’nde de yer alacak.

7 Haziran-23 Kasım 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Venedik Bienali 14. Uluslararası Mimarlık Sergisi’nde bu yıl ilk kez yer alacak Türkiye Pavyonu’nda küratör Murat Tabanlıoğlu ve proje koordinatörü Pelin Derviş’in sergi ekibiyle beraber hazırladığı Places of Memory (Hafıza Mekanları) başlıklı proje yer alacak.

Venedik Bienali 14. Uluslararası Mimarlık Sergisi Türkiye Pavyonu’nda yer alacak projenin detayları, 10 Mart Pazartesi akşamı İKSV binasındaki Salon’da yapılan basın toplantısıyla açıklandı. Basın toplantısında küratör Murat Tabanlıoğlu, proje koordinatörü Pelin Derviş ve sergi ekibinde yer alan Ali Taptık, Alper Derinboğaz, Candaş Şişman, Metehan Özcan ve Serkan Taycan proje ile ilgili detaylı bilgi verdi.

Toplantıda ayrıca, İKSV Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, Schüco Türkiye Reklam Müdürü Zeynep İnsel Muratoğlu ve VitrA adına Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Başkanı Atalay Gümrah da birer konuşma yaptı.

Ayrıntılı basın bültenini ekte bulabilirsiniz.

Yüksek çözünürlüklü görseller için: www.iksvphoto.com

Basın toplantısından görüntüler için: https://files.secureserver.net/0fkQQ4VxsKlxJV

 

20140310_TurkiyePavyonu_PlacesofMemory

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir