BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

Usta Şair Ataol Behramoğlu, 50. sanat yılını kutluyor!

tumblr_nmsbjgQYID1use5z7o1_1280Usta Şair Ataol Behramoğlu, 50. sanat yılını birbirinden değerli sanatçı dostlarıyla Akbank Sanat’ta kutluyor.

“Yaşadıklarımdan Öğrendiğim Bir Şey Var” isimli bu özel projenin sunuculuğunu Nebil Özgentürk yaparken, etkinliğin açılışında gösterilecek Ataol Behramoğlu belgeselinin yönetmenliğini de üstleniyor.

Gece boyunca hafızalarda yer etmiş Ataol Behramoğlu şiirleri usta sanatçılar Rutkay Aziz, Işık Yenersu, Dilek Türker, Nebil Özgentürk tarafından okunacak. Aynı zamanda şairin müzisyenler tarafından bestelenmiş olan şiirleri de Vedat Sakman, Haluk Çetin, Tuna Kiremitçi, Ekrem Ataer, Edip Akbayram ve Timur Selçuk gibi usta isimler tarafından seslendirilecek.

Yaşadıklarımdan Öğrendiğim Bir Şey Var

Uzak ülkeler çekmeli seni, tanımadığın insanlar Bütün kitapları okumak, bütün hayatları tanımak arzusuyla yanmalısın Değişmemelisin hiçbir şeyle bir bardak su içmenin mutluluğunu Fakat ne kadar sevinç varsa yaşamak özlemiyle dolmalısın Ve kederi de yaşamalısın, namusluca, bütün benliğinle Çünkü acılar da sevinçler gibi olgunlaştırır insanı Kanın karışmalı hayatın büyük dolaşımına Dolaşmalı damarlarında hayatın sonsuz taze kanı Yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var Yaşadın mı büyük yaşayacaksın, ırmaklara, göğe, bütün evrene karışırcasına Çünkü ömür dediğimiz şey, hayata sunulmuş bir armağandır Ve hayat, sunulmuş bir armağandır insana

25 Kasım 2015 20:00 Akbank Sanat, İstanbul

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir