BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

TÜRK TENORLERİN BAŞARI HİKAYESİ

   Uluslararası arenada ve ülkemizde çok önemli bir tenor olan Cenk Bıyık'ın yer aldığı, Atılgan Gümüş'ün yazıp yönettiği müzikal :

TWO TURKISH TENORS  : 

 

 Sevgili Cenk Bıyık ve Atılgan Gümüş ile Caddebostan Kültür Merkezindeki muhteşem gösterilerini sahnelemeye geldiklerinde tanıştık bir daha unutmamak üzere. İsimlerinin marka olduklarını biliyorduk ama sahnelerinin marka olduğunu yeni öğrendik.  Hadi onlardan kısaca bahsedelim sonra oyuna geçelim. 

  Cenk Bıyık hem uluslararası platformlarda  hem de ülke çapında ki projelerde yer alarak sanatseverlerin beğenisini kazanmış usta bir opera sanatçısı.

  

Atılgan Gümüş  tiyatro oyunlarının, televizyon yapımlarının ve sinema filmlerinin aranılan oyuncusu aynı zamanda eğitimli tenor.  Ayrıca  bu müzikal düellonun yönetmenliğini ve tasarımını üstlenen çok yönlü ve başarılı sanatçıdır. Birçok projede yer almıştır Atılgan Gümüş fakat Dağ 2 filmindeki performansı en akılda kalıcı olsa gerek.

 

   Müzikal Düello, konservatuvardan iki sınıf arkadaşın 20 yıl sonra  sahne üzerinde birbirleriyle atışmasını anlatıyor. Cenk Bıyık her şarkının operatik olarak söylenmesini savunurken, Atılgan Gümüş ise şarkıların kendi tarzlarında yorumlanması gerektiğini savunuyor.  Onlar bu savunmalarını yaparken de sosyal medyadan oylama yaparak  jüri siz oluyorsunuz. Sosyal medya kullanmayan kısıtlı izleyiciler için ise  yaratıcı çözümler aranıyor sahnede yine seyirci ile.

 

Şovun seyirciyi “jüri” olarak hissettiren yapısında Cenk, Atılgan’ın şarkıları yorumlamasını laubalice bulurken, Atılgan ise Cenk’in tarzını abartılı olarak değerlendirir.

  Her şey çok yerinde çok kıvamında ilerlerken  rocktan, caza, halk müziğinden, aryalara… Sahnede her telden fırtınalar estiriyor, sanatın her dalındaki başarılarını müzikal komedi tadında sergiliyorlar. Yok ben opera sevmem, klasik müzik sevmem diyorsanız kesin kararınızı vermeden bu müzikal komediyi bir ziyaret edin… Hiç sıkılmadan, gülerek izleniyor güldürmekle kalmıyor müzikal zevklerinizin aslında çok değiştiğini veya değişebileceğini görüyorsunuz. Dakikalar ilerledikçe bu iki tenörün sahnedeki yetenek savaşı o kadar çok yarışmanın kurallarını aşıyor ki, öğrencilik yıllarına ve özel hayatlarına dek uzanan sataşmalarla müzikal bir hesaplaşmaya dönüşüyor

  Bu  repertuvarının yanı sıra, dansçıları ile görsel bir şölene dönüşen bu düelloyu izlerken çok eğlenecek, gözlerinizi alamayacaksınız.

 

Biz Cenk Bıyık’ın arya örneğini ve Atılgan Gümüş’ün kendi tarzında yorumladığı türkü ve blues örneklerini dinlerken çok zevk aldık.

  Bu muhteşem  müzikli düelloyu seyrederken  şarkılara hayranlıkla  siz de eşlik edecek, sahnede İKİ TÜRK TENÖRÜN  yıllara yayılmış  dostluğunu hissedeceksiniz.  Siz de bu muhteşem müzikalin bir sonraki gösterisini kaçırmayın ve biletinizi şimdiden ayırtın. Zira kalmayabilir. 

  Kültürİstanbul ailesi olarak Sanart Yapım Organizasyon öncülüğünde  gerçekleşen bu etkinlikte emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunar, sanata  yapılan bu katkılara desteklerimizi bir borç biliriz. 

 

  Sanatla kalın…

 

 

sanart

 

 


 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir