BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

Tüm dünyada milyonların hayranlığını kazanmış Bordeaux Balesi geliyor!

bale

05 Nisan 2014 20:00 – 06 Nisan 2014 20:00

CRR Konser Salonu İstanbul

 

Bordeaux  Ulusal Operası Baş Koreografi: Charles Jude
Carmina Burana ve Chopin Numero Uno Koreografisi: Maurice Wainrot
Müzikler: Carl Orff, Frederic Chopin

Bordeaux Ulusal Operası, aynı zamanda bünyesinde çok kaliteli bir bale topluluğu da bulunduran Fransa’nın ender operalarından. 1996 senesinden bu yana Paris Operası yıldız dansçılarından Charles Jude tarafından yönetilen Bordeaux Ulusal Operası Bale Topluluğu, meşhur klasik bale eserlerinin yanı sıra yirminci yüzyılın ve günümüzün önemli modern ve çağdaş koreografilerini de başarıyla yorumluyor. Topluluk ile Türkiye’ye gelen ve Fransa’da çok sevilen Arjantinli koreograf Maurice Wainrot, “Carmina Burana” ve “Chopin Numero Uno” koreografileriyle İstanbullu seyirciyi ilk defa selamlıyor.

Carl Orff’un dünyaca ünlü “Carmina Burana Sahne Kantatı”, Maurice Wainrot’un yer yer kara mizahtan beslenen koreografisinde, dansı, şarkıyı ve müziği birleştirerek insanlığın hallerini, tutarsızlıklarını ve yaşama hırsını ustaca betimleyen nefes kesici bir bale  gösterisine dönüşüyor.

Koreografisi, Maurice Wainrot tarafindan ilk defa 2011 yılında kendi topluluğu El Ballet Contamporaneo del Teatro san Martin için gerçekleştirilen ve ilhamını Chopin’in “1. Piyano Konçertosu”nun lirizminden almış “Chopin Numero Uno”, yoğun şiirselliğin ön plana çıktığı çok özel, çarpıcı bir koreografi.

İstanbullu sanatseverler Bordeaux Ulusal Operası Bale Topluluğu temsilleri ile iki gün boyunca unutulmaz bir görsel-işitsel şölen yaşayacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir