BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

TİYATROKARE’DEN YENİ OYUN ; AHUDUDU !

 

AHUDUDU GALASI ; KÜLTÜR İSTANBUL'DA

Tiyatrokare’nin 25. yılı için özel olarak hazırladığı ve Aralık ayından bu yana kapalı gişe oynadığı “AHUDUDU” adlı komedi, 8 Şubat 20.30’da Harbiye Kenter Tiyatrosu’nda yapacağı galada sanat dünyasının ünlü isimlerini ağırlayacak.

Çok konuşulacak bu galayı Kültür İstanbul adına Özge Özvatan takip edecek.ve kapalı gişe oynayan Ahududu oyununun yorumlayacak.

Dünyada en çok sahnelenen oyunlardan olan, Joseph Kesselring’in “Arsenic and Old Lace” adlı eseri, “Ahududu” adıyla usta tiyatrocu Nedim Saban tarafından sahneye taşındı. Kara komedinin en iyi örneklerinden sayılan “Ahududu”, insanları huzura kavuşturmak, yalnızlıklarından kurtarmak için farklı bir formül arayışında olan iki kadının ve bu kadınların çevresindeki çılgın kişilerin öyküsünü anlatıyor. Oyundaki ahududu kadınlarını Suna Keskin ve Melek Baykal oynuyor. Melek Baykal’ın sekiz yıl sonra tekrar sahneye döndüğü oyunun diğer rollerinde Cem Güler, Halim Ercan, Dicle Alkan, Birol Engeler, Özgür Yetkin ve Bülent Seyran var. Nedim Saban da bu oyunda, deli tiplemesiyle yıllar sonra, tiyatronun perde arkasından perde önüne dönüyor.

özge özvatan

 

Özge Özvatan  kapalı gişe oynayan Ahududu oyununun yorumlayacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir