BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

Tarihi Mekanda Latin Gecesi

latin2 latin1Haber-Fotoğraf-Video : Kültür İstanbul

AYHAN SİCİMOĞLU İLE LATİN COVER'LAR

Müziğini "Akdeniz Latini" olarak tanımlayan ve Latinturco müzik üzerine bir dünya grubu olan Ayhan Sicimoğlu ve ekibi bir kez daha tarihi eski Bomonti Bira Fabrikasında , şimdiki Babylon Bomonti'de latin müzik severlerle bir kez daha buluştu.'Sensiz saadet neymiş, Seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli,Oy farfara farfara, Ateş düştü şalvara' gibi türkçe şarkıları cover'layan Sicimoğlu ; gecede kimilerin müziğin babaannesi olarakta tanımladığı Celia Cruz tarafından icra edilmiş'La Vida Es Un Carnaval'(Hayat bir karnavaldır) adlı şarkısı ve bitmeyen müzik tınısıyla salsa,cha cha' larla geceyi renklendirdi.

KÜBA'LI TÜRK : SUAMİ RAMİREZ

Ramirez'in 'Guıro' denilen ve latin müzik yapımında kullanılan müzik aletiyle olan performansı gerçekten göz doldurucuydu.Aslında Guıro ; Kumbiya yapımında kullanılan ispanyolcası 'Cumbia' olan Kolombiya müzik ve halk oyunu çeşidi olmasına rağmen kölelerce Afrika'dan getirilen Afrika müziklerinin karışımından olsada Küba da sık kullanılan müzik ve halk oyunu çeşididir.Özellikle Suami Ramirez' in kadife sesi,esprili Türkçe konuşmalari, konser hiç bitmesin der gibiydi. Babasida Küba'da ünlü bir müzisyen olan Ramires' in bu defa "ben annemi özledim" şarkısını söylemesede diğer Türkçe cover şarkıları müzik severleri duygulandırmaya yetti.

TARİHİ BİNADA RENKLİ IŞIKLAR

Gecenin en ateşli parçasi ise sevgili Tula nin odasindan çıkan yangını konu alan ve geçtiğimiz aylarda İstanbulda konser veren,bizlerinde takip ettiği efsanevi grup 'Buena Vista Social Club'ın ünlü şarkısı "El cuardo de tula" Babylo Bomontinin değişen renkli ışikları altinda anlamini buldu.

Küba deyince kimler geliyordu aklıma? Haliyle ilk isim Ayhan Sicimoğlu,İyi bir müzik adamı olan sicimoğlu;eğitmen düzeyinde bir percussion ustası, gurme, iyi bir tv yapımcısı, yedi dil bilen, yelken yapan özel biri.Aralarda konuştuğunda verdiği mesajlara da hastasıyız.Kendini sorumlu hisseden ve bir o kadarda ülkesini seven biri o,bir sonraki konserde buluşmak üzere, hastayız…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir