BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

SUMRU YAVRUCUK ‘SHİRLEY VALENTİNE’ PERFORMANSIYLA SAHNEDE KIRDI GEÇİRDİ…

Shirley Valentine

Willy Russell’ın aynı adlı oyunundan Türkçe'ye uyarlanan Shirley Valentine oyunu seyircisiyle buluşmaya devam ediyor. Shirley, uzun zamandır eşinden, evlilik hayatından hatta kendisinden sıkılmış orta yaşlı bir İngiliz kadın. Hayallerini öncelikle kocasına ve çocuklarına bağlamış sonrasında ise geçen yıllarla hayallerinden tamamen vazgeçmiş. Günlük rutininin çarkında hayatını devam ettirmekteyken en yakın arkadaşının yaşadığı aydınlanmanın ışığına kapılıp ertelenmiş hayallerinin peşinde düşmeye karar verir. Biz izleyicilere de Shirley'nin komik ve eğlenceli bir kendini keşfediş hikayesinde Sumru Yavrucuk'a eşlik etmek kalır.

Tiyatro literatürünün en başarılı kadın oyunları arasında anılan ve dünyanın pek çok ülkesinde sahnelenen oyun uzun yıllardan bu yana güncelliğini korumaya devam ediyor. Sayısız tiyatro ödülünün sahibi Yavrucuk, Shirley’nin yönetmenliğini de üstlenirken, aynı zamanda oyundaki tüm karakterleri sahnede tek başına canlandırıyor. Oyunun bu kadar başarılı olması ve gittiği her tiyatronun koltuklarını doldurmasında tek kişilik dev kadro Sumru Yavrucuk'un usta oyunculuğu da büyük faktör. Sumru Yavrucuk'un yer yer interaktife kaçan doğal ve kendiliğinden komik oyunculuğu oyunda ilginizin sürekli aktif kalmasını sağlıyor. Oyunun komedi unsurları oldukça yüksek, özellikle kadın seyircilerin kahkaha oranının daha yüksek olduğu da bendeniz editörünüzün dikkatinden kaçmadı. Zira her yaştan her kadının hayatından örnekler bulduğu oyunun sahne geçişleri sırasında billur sesli Selmin Artemiz Tarkan hanımefendinin seslendirdiği şarkılar da insanı adeta yaz akşamlarına sürüklüyor.

Shirley'nin zorba kocasıyla olan hayatında aydınlanma yaşaması, bu aydınlanmanın kilit noktası ve yeni hayatına adaptasyon süreci oldukça akıcı işlenmiş. İki perdeden oluşan oyunda dikkatinizin dağıldığı ya da saate baktığınız bir an olmuyor. Özellikle ikinci perde komedi faktörü daha baskın bir hal alıyor ve müthiş oyunculuk ile de perçinleniyor. Oyun sizi bir yerden sonra o kadar içine alıyor ki Shirley ile mutlu oluyor yine onunla üzülüyorsunuz.

İşte tüm bu sebeplerle usta bir kadın komedisi izlemek isterseniz Shirley Valentine oyunu sizin için ideal olacaktır. Özellikle kadın kadına gidildiğinde daha da zevk alacağınızı düşünüyorum. Siz de bu şahane oyunu izlemek isterseniz biletlerinizi alabilir Shirley'e yolculuğunda eşlik edebilirsiniz.

Yazarı: Willy Russel
Yöneten/Oynayan: Sumru Yavrucuk
Oynayan : Selmin Artemiz Tarkan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir