BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

Sóley, Tatlı kabuslar besteleyen kadın… 

Peri masalları, kabuslar, hayalgücünüzün götürebileceği her yer… Bir konserden en fazla ne bekleyebilirsiniz? Aklınıza bir şeyler geliyordur illa ki… Şimdi aklınıza gelenleri düşünebildiğiniz en büyük sayıyla çarpabilirsiniz. Nasıl ki hayal dünyanızın, düşlerinizin bir sınırlaması yoksa, bu performanstan alabileceğiniz hazzın da ucu bucağı asla ve katiyen yok!

 

Cumartesi günü Sóley rehberimiz oldu, biz denizlere açıldık, adalara yanaştık, palyaçoyu katlettik, aşkı kovaladık, büyülü ormanlarda kaybolduk ama şarkılar arası duraklarda tatlı, çocuksu konuşmalarıyla kimi zaman uyandırıp, İstanbul’da olduğumuzu hatırlatan da o idi. Bilmeyenler için aşık olduğumuz bu güzel kadından biraz bahsetmek istiyoruz… Kendisi -ki müzik kariyerine 2006 yılında başladığını, 22 yaşında ilk albümünü çıkardığını ve 24 yaşında anne olduğunu göz önüne alırsak- 26 yaşındaki birisi için kimimizin henüz yalnızca hayal edebildiği başarılar kazanmış. Sóley, Seabear grubuyla daha önce ziyaret ettiği İstanbul’a bu kez solo performansıyla geldi. Yeni albümü Don’t Ever Listen’dan da olmak üzere -tamam belki burak can’ın favori şarkısını söylememiş olabilir bknz:theater island– en sevilen parçalarından oluşan bir playlist ile hayalperest dinleyicilerini kelimelerle anlatılamayacak bir yolculuğa çıkardı. 

 

Biz Sóley’i çok ama çok sevdik, onunla buluşmamızı sağlayan Salon İKSV’ye, tatlı hediyesiyle Garanti Caz Yeşili’ne çok çok teşekkür ederiz. Pretty Face’inle İstanbul’un yolunu tekrar bulman ve en içten kavuşma dileklerimizle!

 

(SalonİKSV’nin gelecek programına bakmayı unutmayın, lakin sonrasında pişman olabilirsiniz!)   

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir