BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

ŞEN MAKAS GÜLDÜRMEYE DEVAM EDİYOR !!!

ŞEN MAKAS OYUNU


Aman dikkat bu oyunun sonunu siz yazacaksınız! Birçoğumuz bir tiyatro oyunu ya da film izlediğimizde kendimizi senaristin yerine koyup 'ben olsam sonunu böyle yapardım' diye içimizden geçirmişizdir. İşte ilk defa böyle bir fırsata sahiden sahip olacaksınız. Çünkü bu oyunun sonunu seyirciler olarak siz belirleyeceksiniz. 


Bir kuaför salonunda bir cinayet işlenir ve o an dükkanda bulunan herkes şüphelidir. Komiser Kartal ve yardımcısı Serçe ise gerçek zanlının peşindedir. Peki katili nasıl bulacaklar? Tabii ki o ana tanık eden seyircilere sorarak!
Amerikan Tiyatro Tarihi’nin en uzun süreli oynanan oyunu olarak Guinness Rekorlar kitabına girmeyi başaran ‘Şen Makas‘, Boston’da 1979 yılından bu yana aralıksız seyirciyle buluşuyor. Oyunun yönetmenliğini Nedim Saban üstlendi.
Uzun zamandır Türk Tiyatrosunda da sahne bulan Şen Makas oyunu interaktif bir oyun olup, gösteri sırasında etkileşimde olmaktan keyif alan herkesin severek izleyeceği bir oyun. Usta oyuncu Melek Baykal'ın önderliğinde güzel bir ekiple oynanmakta. Oyunun her gösteriminde katil seyirciye göre değiştiği için alternatif sonlara sahip  bu da işi karmaşık ve komik  hale getiriyor. Tempo olarak orta seviyede seyreden oyunda komedi faktörü etkin ve biraz da seyirci ile etkileşime bağlı. Yani oyunu izlediğiniz kitle de sizin oyundan alacağınız verimi oldukça etkiliyor. Bunu bilerek oyuna gitmekte fayda olduğunu düşünüyorum. 


Oyuncuların profesyonelliği ise göz doldurmakta. Tabii uzun süredir sahnelenen oyunun karakterlerinin artık oturmuş olması da seyir zevkini artıran bir etken. Yine yılların usta oyuncu ve sunucusu Jess Malho'nun seyirciyi ve oyunun ikinci perdesini yönlendirmesi de oyunun tiyatrokare tarafından sahnelenmesinin ne kadar doğru bir karar olduğunu kanıtlar nitelikte. 


Sizler de Şen Makas Kuaför Salonuna gidip katili seçmek ve alternatif sonunuzu hazırlamak isterseniz hemen biletinizi alın. Ve tavsiyemiz kalabalık bir grup olarak gitmenizdir zira bu oyunun interaktif kısmında çok daha fazla eğlenmenizi sağlayabilir.

  Bilet ve detaylar için  sosyal medyadan TİYATROKARE ve ŞEN MAKAS  hesaplarını takip edebilirsiniz. 

 

Yazan: Paul Pörtner
Uyarlayan: Özgür Yetkinoğlu
Yöneten: Nedim Saban

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir