BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

Şehrin Kalbinde Kahve Kokusu

Kahveye gönül vermiş nitelikli kahve tüketmeyi tercih eden konuklarla birçok firmayı bir araya getiren ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen İstanbul Coffee Festival organizasyonu şehrin kalbinde Küçük Çiftlik Park’ta gerçekleştirildi.

Öğütülmüş kahvenin ömrünün , bir kelebeğinkinden daha kısa olduğu söylemini doğrulamak için soluğu şehrin kalbinde, kahve kokan festival sokağında aldık

Üçüncü nesil kahvecilerin, kahve konusunda özel tasarımların ve nitelikli kahvelerin tüketiciyle buluştuğu bu festival; özel konukların , profesyonel baristaların, kahve severler ve birçok firmanın katılımıyla oldukça görkemli geçti .

Şehrin Kalbinde Kahve Kokusu sloganıyla bu yıl 3. Kez gerçekleştirilen ve 4 gün süren ,İstanbul Coffee Festival, Paşabahçe ana sponsorluğunda,DSM Group tarafından gerçekleştirildi. Ulusal ve Uluslararası birçok markayı tanıma ve kahve kültürünü yaşama şansı yakaladığımız bu festival daha öncekilere göre katılımcıların daha fazla ilgi gösterdiği festival oldu.

Festivalde ne yoktuki; kahve ikramları, tadımlar , tasting, demleme metotları, workshoplar, canlı müzik eşliğinde kahveye yolculuk.. Nitelikli kahve tüketmeye gönül vermiş,kahvenin kendisinin, kokusunun ve her türlü malzemenin , kahve dükkanlarında sunumu ; kahve sanatı ve kültürünü anlatan kitapları, kahveyle ilgili konularının buluşma noktasındaki bu festivalde; nefis kahve yapmamıza olanak sağlayan ve özel sunumlarlada kahve bilgimize renk katan ürünlerinde yaratıcılarının boy gösterdiği bir festival oldu..

Nadir bulunan reserve kahveleri tatma imkanı bulduğumuz festivalde, Ministry of Coffee tarafından hazırlanan Cold Brew’in eşsiz lezzeti ve geçen yılda olduğu gibi katılanlara yaptığı ikramlar ve güleryüzlü çalışanlarıyla Caffe Nero festivale hem renk hemde fark kattılar

Dört gün süren kafein bayramı, müziğin kalbinin attığı festival alanıyla kahve kokusu eşliğinde yaşamak, hissetmek, yepyeni tatlar tatmak ve kahveye dair bilmediklerimizi öğrenmek için kaçırılmayacak fırsatlar sundu.Dünyanın dört bir yanından gelen kahveleri dünyanın dört bir yanından gelen kahve severler ile deneyimlemek en doğru cümle olsa gerek Profesyonel baristaların yarıştığı SCAE Türkiye kahve şampiyonası da organizasyona renk veren etkinliklerden biriydi.

Ayrıca bizlere hertürlü kolaylığı sağlayan HaberAtölyesi'ne ayrıca teşekkür ederiz.

İyi kahve şehrin kalbinde…

kahve-fest kahve-fest-3img-20161016-wa0015

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir