BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

SALON PROGRAMINDA YENİ KONSERLER

Salon’un Şubat ve Mart programına dört yeni konser eklendi. İstanbul alternatif müzik sahnesinin parlak gruplarından DORIAN 5 Şubat’ta, doğaçlama müzik grubu REBEL MOVES 8 Şubat’ta, gönüllülerin oluşturduğu sosyal sinema platformu FİL’M HAFIZASI 26 Şubat’ta, İtalyan müzisyen, besteci, ses tasarımcısı TEHO TEARDO ile Alman müzisyen, besteci, gitarist, vokalist BLIXA BARGELD ise 6 Mart’ta Salon’da takipçileriyle buluşuyor.
Konser biletlerinin Lale Kart üyeleri için ön satışı 22 Ocak Çarşamba günü Lale Kart İletişim Merkezi (216 556 98 56) ile Biletix internet sitesi üzerinden ve ana gişe İKSV’den gerçekleştiriliyor. Genel satış, 23 Ocak Perşembe gününden itibaren Biletix ve İKSV’de (Ana gişe İKSV pazar hariç 10.00-18.00 arasında her gün açık).

unnamed
DORIAN
5 Şubat Çarşamba, 21.30
kim? İstanbul alternatif müzik sahnesinin parlak gruplarından
ne yaptı? 2002’de kuruldu. 9. Roxy Müzik Günleri’nde Jüri Özel Ödülü’nü kazandılar. 2006’da Yeniden Hayata albümünü yayımladılar. Geniş çaplı bir Türkiye turnesi yaptılar ve
çeşitli festivallere katıldılar. Sahnelerden bir süreliğine çekilme kararı aldılar. Kendi stüdyolarını kurdular, çoğaldılar, yeni bir albüm kaydettiler. Kendi adlarını taşıyan albümün tanıtım konseriyle Salon’dalar.
nasıl? Yepyeni besteler, alternatif rock melodileri
Ayakta 25 TL Öğrenci 15 TL

band31yagmurkizilokny0

REBEL MOVES
8 Şubat Cumartesi, 22.30
kim? Doğaçlama müzik grubu
ne yaptı? 2000 yılında kuruldu. Müzik o an çalındı, sözler o an söylendi. Anlar tekrarlandıkça albümlere dönüştü. “Sheep”, “Bandare” ve “Pompala” şarkılarıyla ulusal uluslararası müzik listelerinde yer aldılar. Yurtiçinde ve yurtdışında 150’den fazla konser verdiler. Kimileri Bir İleri adlı üçüncü albümleri geçen yıl dinleyicilerle buluştu. Albümün ardından doğaçlama konserlere devam ediyorlar.
nasıl? Bildiğiniz parçalar bilmediğiniz halleriyle bu kez Salon’da.
Ayakta 30 TL Öğrenci 20 TL

unnamed (2)

Fil’M HAFIZASI: ARABESQUE NIGHT
26 Şubat Çarşamba, 21.00
nedir? Fil’m Hafızası: Filmlerde hayat bulan, replikleri fil hafızasıyla hatırlayan ve hak ettiği değeri görmemiş bağımsız yapıtlara hayat vermeyi amaç edinmiş gönüllülerin oluşturduğu sosyal sinema platformu.
ne yaptılar? Farklı türlerden ödüllü kısa filmleri İstanbul’un alternatif mekânlarında gösterdiler. Sinemaseverlerin birlikte sosyalleşebilecekleri ortamlar yarattılar. Geçen yaz başlattıkları “Tematik Gece” serisinde her ay bir yönetmeni ağırlıyorlar. Yönetmenle bir kısa film seçkisi hazırlıyor ve onun sevdiği müziklerle etkinliği renklendiriyorlar.
nasıl? Acı, kara sevda, umutsuzluk üzerine mendil ıslatan kısa filmler, arabesk müziğin efsane şarkılarından oluşan canlı performans, ağlanacak hale güldüren ödüllü yarışmalar.
Tam 35 TL Öğrenci 25 TL

unnamed (3)

TEHO TEARDO & BLIXA BARGELD
6 Mart Perşembe, 21.30
kim?
Teho Teardo: İtalyan müzisyen, besteci, ses tasarımcısı Blixa Bargeld: Alman müzisyen, besteci, gitarist, vokalist
ne yaptı? Teardo, İtalyan rock grubu Meathead’in kurucuları arasında yer aldı. Daha çok ödüllü film ve tiyatro müzikleriyle tanındı. Bargeld, 1980’de Almanya’nın en sıkı gruplarından Einstürzende Neubauten’i kurdu. 10 yıl boyunca Nick Cave ile özdeşleşen The Bad Seeds grubunun liderliğini yürüttü. İkili, ilk kez 2009’da bir tiyatro oyununun müzikleri için bir araya geldi. Birlikte çalışmaya devam ettiler ve Still Smiling (2003) albümü ortaya çıktı. Albüm için düzenlenen Avrupa turnesinin İstanbul ayağında Salon’dalar.
nasıl? Çok-dilli şarkılar, usta işi melodiler
Oturmalı 45 TL Ayakta 35 TL Öğrenci 25 TL

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir