BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

SAKM’NİN YENİ OYUNU ZORLU PSM’DE

Timsah Ateşi Sould Out Zorlu'da !!!

 


  Başrollerini Funda Eryiğit, Hazar Ergüçlü ve Kubilay Tunçer’in paylaştığı Timsah Ateşi, zıt kutuplarda yaşayan iki kız kardeşin babalarıyla olan çalkantılı hikayesini konu alıyor. 1989 yılı, Kuzey İrlanda'da geçen oyunda kendi halinde yaşayıp kötürüm babasına bakarak günlerini geçiren  dindar Alannah'ın (Funda Eryiğit) hayatı 11 yıl sonra kapıyı çalan asi kız kardeşi Fianna'nın  (Hazar Ergüçlü) gelişiyle alt üst olur.  Bu zamana kadar üstü örtülü bırakılmış gerçekler iki kız kardeşin bir araya gelmesi ile tek tek ortaya çıkar. Günün sonunda kimsenin hayatı eskisi gibi olmayacaktır.

Kuzey İrlanda'nın siyasi hayatını da içinde barındıran oyunda iki kız kardeşin hayatlarının dönülmez şekilde değişimine tanık oluyorsunuz. Geçmişte yaşadıklarının bugünlerini etkilemeye devam etmesini, onlarda bıraktığı izleri çok rahatlıkla görebiliyorsunuz. Aile içi hesaplaşmaların sonucu ise ya yaraları saracak ya da yeni yaralar açacak..

Usta oyuncular Funda Eryiğit ile Kubilay Tunçer'in yanına ekranlarda beğeniyle takip ettiğimiz Hazar Ergüclü de dahil oluyor. İlk tiyatro deneyimi olmasına rağmen genç oyuncunun partnerleri ile uyumu ve oyunculuğu övgü topluyor. Funda Eryiğit ise dizi film tiyatro hiç farketmeksizin elini attığı her işi bir üst seviyeye taşımakta. Oyunun 'itici' karakteri olması gereken Kubilay Tunçer'in yarattığı baba ise seyircinin sempatisini saniyesinde kazanıyor. 

 

Son zamanlarda izlediğimiz en başarılı sahne tasarımlarından biri olduğunu da belirtmek ve tüm ekibi tebrik etmek gerek zira verilen emeği oyunun her bir saniyesinde görebiliyorsunuz.
Adım adım yükselen temposu ile bu oyunu kaçırmayın. Timsah Ateşi bir Kültür Istanbul tavsiyesi olup keyifli vakit geçireceğinizi garanti ederiz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir