BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

SADECE ”LA PERLA ” İÇİN İSKENDERUN’A GİDİLİR !

la perla butik otel ve şarapevi iskenderun.2

BU ŞARAPEVİNE FRANSIZ  KALMA !

Kültür İstanbul olarak Akdeniz'in incisi İskenderun'dayız. Şehrin merkezinde yeni açılan La Perla Butik Otel'deyiz. İskenderun’un ilk ve tek tarihi bu  butik otelide açılan Şarapevi'ne girdiğiniz anda ise dış dünya tamamen bitiyor ve sizi yepyeni bir serüven bekliyor : Şarap yolculuğu başlıyor.Eski bir Fransız karakol binasında konuşlanmış olan La Perla ; İskenderun’a ilk tarihi şarap evini olma özelliği de kazandırıyor. 1900’lü yıllarda inşa edilerek günümüze kadar ayakta duran ve tarih kokan binada gerçek şarapevi ambiansı ile karşılaşıyoruz.Vakti zamanında Mülkiye İdaresi de olan mekan şimdilerde hem butik otel hem de şarapevi olarak arzı endam ediyor.

mehmet açıkgöz

Şef Mehmet Açıkgöz ; Editörümüz Bora Engin ile birlikte.Açıkgöz aynı zamanda bir hattat ve İskenderun'da birçok davetiyeyi yazmış

ÜZÜME HÜKMET ; ŞARABI SEV !

Müdavimlerini zaman tünelinde gibi tarihe götüren bu şarap noktasında bizi Şef Mehmet Açıkgöz karşılıyor. Bu müthiş seramoniyi yöneten Mehmet Bey gerçek bir şarap gurmesi.Hayatını ''istikrar,emek ve araştırma ''diye özetleyen şefimiz şarap konusundaki birikimini müşterilerine uklalalıığa kaçmadan ayrıntılı bir şekilde aktarmaya hazır.. Şarabın araştırdıkça ve emekle sevilebileceğini vurgulayan Mehmet Bey :'' Kişi üzüme hükmetmeli ; deneyerek üzümünü bulmalı ''diyor.Yani sonuç şöyle :Üzümünü bul ; mutlu ol '

la perla butik otel ve şarapevi iskenderun

La Perla'da şarapla beraber enfes steaklar sunuluyor

SENKRONİZE YOLCULUK :YEMEK VE ŞARAP

Şarap tercihinde o anki mood ve yemek ayrıca zaman diliminin ve kimle içileceğine göre değiştiğini söyleyen Mehmet Açıkgöz yemek ve şarabın senkronize olmasının altını çiziyor. Şarap konusunda filmlerden replik örnekleri verecek kadar tutkulu olan üstadımız ''Şarap yaşam tarzıdır '' d.yor.Ona göre şarabı sunan ve içen arasındaki ahenk vals yapılırken uyum gibi olmalıdır. Şaraba özenin onun üretiminden fıçılarda bekletimesine kadar olan emeğe saygının bir göstergesi olduğunu özellikle vurguluyor.Ekibinin şarabın hangi yiyecekle taçlandırılması konusunda sürekli bilgilendirdiğini ayrıca ekliyor.

SADECE LA PERLA İÇİN İSKENDERUN'A GİDİLİR.

İskenderun ; palmiyeleri , körfezi, ; Arsuz'u , müthiş yemek ve mezeleriyle , sıcak insanlarıyla sizi bekliyor. Ve bu özel kente gittiğinizde şiddetle La Perla Butik Otel'de kalmanızı öneriyoruz.İşte o zaman tarihi puzzle'da tamamlanmış olacaktır.1900'lü yılların esintisini tüm sakinliğiyle taşıyan bu Fransız binasındaki gerçek şaraphaneye mutlaka gidin.Ve orada şarap denince onu anlatan kelimenin ''zerafet'' olduğunu söyleyen şef Mehmet Açıkgöz sizi karşılayacak ve tevazu ile biriktirdiği şarap kültürünü sizinle paylaşacaktır.Siz kendinizi ona bırakın ve başlasın vals !

La perla Butik Otel ve Şarapevi

İskenderun  Telefon : 0326 616 66 18

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir