BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

Mirona Radu – 24 Yalnızlık Hâlinde 24 Yıl

24-Yalnizlik-Halinde-24-Yil-1

Babil Toplum Kültür Sanat Çalışmaları ve Belgesel Sinema Derneği 17-28 Şubat 2014 tarihleri arasında Romanyalı genç fotoğraf sanatçısı Mirona Radu’yu ağırlayacak

Fotoğraf sanatçısı Mirona Radu, sergisini “Bu sergi, yarışmayı değil düşünmeyi ve görüntülerin şarkısına kulak vererek kendimizi duyguların akışına bırakmayı önermektedir” diye tanımlıyor. Genç sanatçı, fotoğrafın etkileyeciliğinin sadece kompozisyona, alandaki egemen biçimlere, renklere ve ışığa değil, aynı zamanda bir yaratıcı (author) olarak fotoğrafçının varlığına-niyetine işaret ettiğine inanıyor.

1986 Bükreş doğumlu Radu, fotoğraf ve sinema eğitimleri sırasında yaratıcılığı, dinamizmi, zekası ve tutkusuyla dikkatleri çekti. Sanat alanında kültürlerarası etkileşime ilgi duyan sanatçının çalışmaları Romanya dışında İtalya(Torino), Rusya (Moskova, Kolomna) ve Moldovya (Chisinau)’da da sergilendi.

Babil’in Tepebaşı salonunda görülebilecek sergi kapsamında sanatçı ile buluşmak ve sohbet etmek de mümkün olacak. Söyleşisini “Fotoğrafta İçsel ve Dinamik Gerilim” olarak adlandıran Radu’ya göre dinamik gerilim, mekânı etkileyen atmosferi, insanları ve boşluğu hisseden yaratıcının içsel gerilimiyle ilgilidir. Sanatçının her duygusu, her hareket ya da her hâli, sabitlenmiş imajlarda anlamını bulur. Fotoğrafçının içsel gereksinimi, onu güçlü ve canlı kılan fotoğrafın gerilimiyle bağlantılır.

Sergi ziyaret saatleri Pazar hariç her gün 11:00- 19:00 arası.

Sanatçıyla buluşma; 19 Şubat ve 26 Şubat Çarşamba günleri 17:00-19:00 arası.

Kamerhatun Mahallesi, Aynalıçeşme Sok. No:4 D:1 Tepebaşı-Beyoğlu
(Europlaza Otel’in bulunduğu sokağın başında)
Telefon: 0212 297 94 98

Kategori:Sergi

Tarihler:19 Şubat 2014 Çarşamba
26 Şubat 2014 Çarşamba
Yer:Babil Toplum Kültür Sanat Çalışmaları ve Belgesel Sinema Derneği

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir