BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

Metin Akpınar’ın süpervizörlüğünü üstlendiği ‘Deli Bayramı’ mükemmel bir uyarlama ile DasDas’ta

                              Bazı oyunlar vardır ki tekrar tekrar izlenir her seferinde damakta bıraktığı lezzeti farklıdır. Turgut Özakman'ın yazdığı dönemde de büyük ses getiren 'Deliler' oyunu günümüze uyarlanırsa neler olur? Üstelik bu yeni 'deliler' DasDas'ı ele geçirirse? İşte size mükemmel bir uyarlama ile "Deli Bayramı"! 

 

Turgut Özakman'ın 1987 yılında kaleme aldığı oyunun süpervizörü ise usta oyuncu Metin Akpınar. Yönetmenliğini ise Metin Akpınar ile Mert Fırat birlikte yapıyorlar. DasDas salona girdiğiniz anda sahne tasarımı insanı gerçekten büyülüyor. Sahne açılışı, ışık ve ses tasarımı oldukça başarılı.

Oyun başladığı anda Devekuşu Kabare esintisini anında alıyorsunuz. Biraz nostalji biraz modernlik ile harmanlanan oyun boyunca 2 saatin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz.

Tüm oyuncuların performansı çok başarılı olsa da özellikle Mert Fırat'ın içinden adeta bir Metin Akpınar çıkıyor oyunda ve tüm rollerinde gülmekten kırıp geçiriyor. Yine  Didem Balçın fırtına gibi esiyor sahnede. Açıkçası tüm performanslar üzerinde konuşulmaya değer zira her bir oyuncu rollerinin hakkını fazlasıyla veriyor ve akış her zaman çok rahat ilerliyor. 

Devekuşu Kabare'yi izlemiş ve o günleri özlüyorsanız Deliler Bayramı size ilaç gibi gelecek ve unutulmaz iki saat geçireceksiniz.

Dünyada çeşit çeşit insan vardır. Ama temelde ikiye ayrılırlar. Normal ve anormal? Hangisi makbuldür bilinmez. Zira normallerin içinde anormallik, anormallerin içinde ise normallik vardır hakikatte. Peki ya siz? Normal anormallerden misiniz? Anormal normallerden misiniz?

İki perde 110 dakika süren bu komedi fırtınası kültüristanbul olarak bizlerden tam not aldı. DasDas yapımı olması oyunu tabir-i caizse nirvanaya çıkarmış. Sizler de bu oyuna yerinizi ayırtın zira biletler çıktığı anda hızlıca tükenebiliyor.

Oyun detayları ve bilet satış hakkında aytıntılı bilgiye  https://www.dasdas.com.tr/sahne/ internet adresinden veya @istanbuldasdas sosyal medya hesabından ulaşabilirsiniz. 

Yazan: Turgut Özakman

Süpervizör: Metin Akpınar

Yönetmen: Metin Akpınar, Mert Fırat

Dekor ve Işık Tasarım: Cem Yılmazer

Müzik: Tolga Çebi

Kostüm Tasarım: Eylül Gürcan

Koreografi: Gizem Erdem

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir