BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

Melek Tek Perde, Tek Kişilik Oyun

Melek-Tek-Perde-Tek-Kisilik-Oyun

“Operet kralının kızı, dublaj kralının karısı, güzellik kraliçesinin kuzeni… Melek prensesin sonu muğlak masalı”

13 yıldır sahnelediği oyunlarla ve düzenlediği etkinliklerle Türkiye Tiyatrosu’na yeni bir dil kazandıran feminist tiyatro topluluğu Boyalı Kuş bu defa Melek Kobra’nın hayatını konu alan bir oyunla seyirci karşısına çıkacak.

Türkiye’nin ilk profesyonel feminist tiyatro topluluğu Boyalı Kuş 13 Eylül Cuma günü, Cumhuriyet dönemi sanat camiasının önemli isimlerinden Melek Kobra’nın hayatını konu alan bir oyunla seyirci karşısına çıkacak. Melek, Sahne Cihangir’de, saat 20:30’da sahnelenecek.

Gerçek hikayeden sahneye uyarlanan ve Rüstem Ertuğ Altınay’ın kaleminden çıkan Melek’in yönetmenliğini Tiyatro Boyalı Kuş’un kurucusu Jale Karabekir üstlendi. Ünlü besteci Muhlis Sabahattin Ezgi’nin kızı Melek Kobra’nın sıradışı hayatını konu alan Melek, tek perde olarak sahnelenecek. En ünlü kadın bestecilerden Neveser Kökdeş’in yeğeni, Türkiye ve dünya güzeli Keriman Halis Ece’nin kuzeni, dublaj kralı olarak bilinen Ferdi Tayfur’un eşi, Süreyya Opereti’nin primadonnası ve Gülriz Sururi’nin annesi Suzan Lütfullah’ın en yakın arkadaşı Melek’i ise Yeşim Koçak canlandıracak. Dramaturjisini Nelin Dükkancı’nın üstlendiği 70 dakikalık ve tek kişilik oyunun koreografisi Gökmen Kasabalı’ya, kostüm tasarımı Burcu Rahim’e, ışık tasarımı ise Erdem Çınar’a ait.

13 yıldır sahnelediği oyunlarla ve düzenlediği etkinliklerle Türkiye Tiyatrosu’na yeni bir dil kazandıran Boyalı Kuş’un son oyunu Melek’in biletleri ise Mybilet’ten ve Sahne Cihangir’den edinilebilir.

Melek’i Yeşim Koçak canlandıracak
Adı Melek Sabahattin, Melek Ezgi, Melek Tayfur, hastalık zamanlarında yazdığı hatıratında ise Melek Kobra olarak geçen Melek’i yetenekli bir oyuncu canlandıracak. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olan Yeşim Koçak, 11 yıl Kent Oyuncuları’nda görev aldı. 2002’de Çözüm adlı oyunla, Vasfı Rıza Zobu Ödülü’ne, Afife Tiyatro Ödülü’ne (Yeni Kuşak Başarılı Kadın Oyuncu), Magazin Gazetecileri Derneği Ödülü’ne ve Avni Dilligil Ödülü’ne (Umut Vadeden Kadın Oyuncu) layık görüldü. Bugüne kadar Anna Karenina, Mutfak Söyleşileri, Marat Sade, Mefisto ve Martı gibi önemli oyunlarda oynadı. 2010 yılında Tiyatro Boyalı Kuş’un “Ophelia’yı Kim Öldürdü”, 2012 yılında ise “Matmazel Julie” adlı oyunlarında rol aldı. Bir çok film ve diziden de aşina olduğumuz Koçak, halen İstanbul Şehir Tiyatroları’nda oyuncu, İstanbul Aydın Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde de öğretim görevlisi olarak çalışıyor.

Yazan: Rüstem Ertuğ Altınay
Reji: Jale Karabekir
Oynayan: Yeşim Koçak
Dramaturg: Nelin Dükkancı
Koreograf: Gökmen Kasabalı
Kostüm Tasarım: Burcu Rahim
Işık Tasarım: Erdem Çınar

 

Tarihler:21 Ekim 2013 Pazartesi
25 Ekim 2013 Cuma
21, 25 Ekim Saat:20:30

Adres:Ağa Hamamı Caddesi Taktaki Yokuşu 2B Cihangir Beyoglu İstanbul Telefon:0212 245 21 09

Ücret:Tam:35 TL Öğrenci:25 TL

Nereden Alınır:Mybilet ve mekan gişe

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir