BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

Martha Argerich & Gidon Kremer konser programı belli oldu

piyanist-martha-argerich-ve-kemanci-gidon-kremer-4963655_1018_o
Argerich & Kremer konser programı belli oldu
İstanbul Kültür Sanat Vakfı, klasik müziğin iki dev solisti Martha Argerich ve Gidon Kremer’i İstanbul’da ilk kez birlikte ağırlıyor. 30 yılı aşkın süredir birlikte gerçekleştirdikleri kayıtlar ve konserlerle sayısız müzikal ziyafete imza atan Argerich ve Kremer, 26 Kasım Salı akşamı saat20.00‘de Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı‘nda, tüm dünyada müziği yeniden keşfedilen Sovyet besteci Weinberg’in en güzel sonatlarından ikisi ile keman-piyano repertuarının kilometre taşlarından Beethoven sonatlarını seslendirecekler.
19. ve 20. yüzyıl piyano yapıtlarına getirdiği yorumları birçok müzik eleştirmeni tarafından referans kabul edilen, çağımızın tartışmasız en büyük piyanistlerinden Martha Argerich‘in repertuvarı Bach’tan Bartok’a, Beethoven’den Messiaen’a geniş bir yelpazeye yayılıyor. Avrupa, Amerika ve Japonya’nın önde gelen tüm orkestraları ve şefleriyle konserler veren iki Grammy ödüllü piyanist, albümleriyle de pek çok saygın ödüle layık görüldü.
Günümüzün önde gelen keman virtüözlerinden Gidon Kremer, Kraliçe Elizabeth, Paganini ve Çaykovski Yarışmaları’nda kazandığı ödüllerin ardından baş döndürücü bir kariyere imza attı, çağdaş bestecilere verdiği eser siparişleriyle müzik repertuvarının gelişimine büyük katkıda bulundu. 40 yılı aşkın bir süredir dünyanın en ünlü orkestra ve sanatçılarıyla birlikte çalışan Gidon Kremer, 39. İstanbul Müzik Festivali’nde Yaşam Boyu Başarı Ödülü’ne layık görülmüştü.
Bu özel konser için biletlerinizi Biletix satış kanallarının yanı sıra hizmet bedeli eklenmeden
ana gişe İKSV‘den (pazar hariç 10.00-18.00 arası) satın alabilirsiniz (Öğrenci biletleri, yalnızca ana gişe İKSV’den öğrenci kimliği göstererek alınabilir).
MARTHA ARGERICH & GIDON KREMER
26 Kasım Salı, 20.00
Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı 

Program

Mieczyslaw Weinberg
Keman ve Piyano için Sonat No. 5, op.53
Ludwig van Beethoven 
Keman Sonatı No.8 Sol Majör, op.30
Mieczyslaw Weinberg
Solo Keman için Sonat No.3, op.126
Ludwig van Beethoven
Keman Sonatı No.10 Sol Majör, op.96

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir