BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

Mandela: Özgürlüğe Giden Uzun Yol- 4 Nisan’da Sinemalarda!!!

BazhGrpCIAAYEp6

Özgürlük!! Bağımsızlık!! Halka ve Eşitliğe Adanmış Bir Ömür; Mandela:Özgürlüğe Giden Uzun Yol filmi nihayet 4 Nisan’da vizyona giriyor.Kanyon Cinemaximum sinemalarında 19 Mart’ta gerçekleştirilen basın gösterimine katılıp filmi sizler için izleme fırsatı bulduk.Türkiye dağıtımını Pinema’nın üstlendiği filmin konusu şöyle;

Güney Afrika’nın efsaneleşen özgürlük savunucusu Nelson Mandela’nın yaşamını kronolojik biçimde takip eden film, Mandela’nın bir taşra kasabasındaki çocukluğundan başlayarak, Güney Afrika’nın demokratik seçimlerle iş başına gelen ilk başkanı olmasına kadar geçen sürecini beyazperdeye taşıyor. Mandela, henüz genç bir hukuk öğrencisiyken, politikaya duyduğu büyük ilginin sonucunda Güney Afrika’da demokrasinin en önde gelen savaşçılarından biri olur. 1964 yılında çarptırıldığı hapis cezasıyla birlikte kontrol altına alınsa da 27 yılın ardından özgürlüğüne kavuştuğunda mücadelesine devam eder.

1993 yılında Nobel Barış Ödülü’ne layık görülen Mandela, bir yıl sonra ülkenin ilk siyahi başkanı olarak göreve gelir. Güney Afrika’daki ırkçı beyaz rejime karşı yürüttüğü mücadele nedeniyle ömrünün 27 yılını demir parmaklıklar ardında geçiren ve ülkesine 5 yıl devlet başkanı olarak hizmet eden Mandela, devlet başkanlığının ardından, doğduğu köy Qunu’da inzivaya çekilmiş, 6 Aralık’ta, 95 yaşında hayata veda etmişti.

Yönetmenliğini Justin Chadwick’in üstlendiği ve William Nicholson’ın senaryosuyla çekilen filmin başrolü başarılı aktör Idris Elba’ya ait. Filmin kadrosunda Naomie Harris, Robert Hobbs ve Mark Elderkin gibi isimler de yer alıyor.

4 Nisan 2014’de vizyona girecek olan bu muhteşem biyografi ve özgürlük mücadelesinin fragmanına aşağıda ki linkten ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir