BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

İSTANBUL’DA KOKTEYL L’ECLİPSE’DE İÇİLİR

Le Meridien Istanbul Etiler  Eclipse bar 2 (2)

L'eclipse Etiler'de Le Meridien Otel'in 34.katında yer alıyor

LONDRA'DA  BAŞLAYAN ECLİPSE FENOMENİ !

  Yıl 1998. Mat Hermer Chelsea'de Eclipse adında bir bar açıyor.Daha çok cin , viski tüketen İngilizlere bir yenilik sunuyor. Eclipse adını verdiği karpuzlu kokteyl o kadar çok seviliyor ki gÜn geçtikçe listesine yeni kokteyller ekliyor.Derken ikinci şubesini Londra merkezde açıyor. Sonrasında Eclipse  İngiliz Kraliyet Ailesi’nden, Kate Moss’a kadar dünyaca ünlü müdavimleri ile kısa sürede fenomen haline geliyor. Bu efsane kokteyl bar ardından Barselona'ya devamında ise geçen sene Le Meridien otelin 34 Teras katında L:eclipse adıyla açılıyor.

l'eclipse etiler

SANA DÜN 34.KATTAN BAKTIM EY İSTANBUL

Etiler'de bulunan Le Meridien Otel'in 34.katına çıktığımızda ikinci köprüyle beraber panoramik ve büyüleyici bir İstanbul manzarası ile karşılaştık.Yormayan dekarosyonu ve geniş balkonuyla dikkat çeken mekanın müdürü Cem Alkaya bizi Barmen Jozeph Sorrel ile tanıştırdı.

L'Eclipse İİstanbul'un Barmeni ve Muhabirimiz Buse harika karpuz kokteyli Eclipse'i içerken

L'eclipse İstanbul'un Barmeni Joseph Sorrel ve Muhabirimiz Buse harika karpuz kokteyli Eclipse'i i içerken

CHELSEA'DEN İSTANBUL'A KOKTEYL SERÜVENİ

Joseph öğrenciyken part time barlarda çalışmış ve sonrasında barmenliğin kendisi için çok uygun bir iş olduğunu düşünmüş.Ve Eclipse macerası başlamış.Chelsea'deki ilk Eclipse'de yetişmiş.Enerjisi ve sempatik tavırlarıyla dikkat çeken Joseph kokteyl dünyasıyla ilgili sorularımızı heyecan ile yanıtladı.Kendisine öne çıkan kokteylleri sorduk ; hepsinin özenle hazırlanan özel kokteyller olduğunu özellikle vurguladıktan sonra star kokteyllerini anlatmaya başladı.

l'eclipse etiler.2

İŞTE KARPUZ GÜZELİ : ECLİPSE Joseph'e göre votka kokteyllere en iyi uyum gösteren içecek.Çünkü kombine olduğu meyve suyunun tadını hiç bozmuyormuş.Eclipse kokteylinde de votka kullanılıyor.Gerçekten de ilk yudumladığınızda karpuzun ferah ve serin dünyasına katıksız bir yolculuk başlıyor.

l'eclipse bar blackand blue kokteyli

BLACK AND BLUE Yine votka ve bu defa blueberryden(yabanmersini) oluşan bu kokteyl Türk'lerin en çok tercih ettiği seçenekmiş.Gerçektende içimi .rengi ve görsel güzelliğiyle harika bir kokteyl

GUETEMELA LOVER ; Çeperinde çikolata olan ve Zacapa Rom'dan yapılan bu kokteyl sert ve çarpıcı bir seçenek.

Buse L'Eclipse terasında panaromik şehir manzarasını izlereken Cirococo içiyor

Buse L'eclipse terasında panaromik şehir manzarasını izlereken Cirococo içiyor.

CİROCOCO : Josepf ; İçinde Malibu olan bu kokteylin kadınlar tarafından çok tercih edildiğini vurguluyor.Bunun da nedeni tadının tatlı olması imiş

l'eclipse etiler amalfi sour

AMALFİ SOUR : Nihayet Joseph'e sorduk.Sahi en romantik koktey hangisiydi.Amalfi Sour imiş.Açık pembe rengi ve üzerindeki kalp şeklindeki çilek ile bu kokteyl romantikliği çoktan hak ediyordu.

Çeperinde çikolata olan harika ve sert kokteyl ;Guatemela Lover

Çeperinde çikolata olan harika ve sert kokteyl ;Guatemela Lover

CORPSE REVİVER : EN ÇILGIN KOKTEYL Joseph'e göre Corpse Reviver kokteyli ; içinde 4 değişik alkol ve özellikle absent olması nedeniyle en çılgın kokteyl.Joseph'e mevsimlere göre kokteyl önerilerini de sorduk.Ona göre en iyi kış kokteyli içinde viski ve bal olduğu için Hot Toddy ; en iyi yaz kokteyli ise Küba'lı Daiquiri imiş.

Harem Kiss

Harem Kiss

İÇİNDEN RAKI GEÇEN KOKTEYLLER L'eclipse Bar bulunduğu ülkenin yerel özelliklerini de dikkate alarak oraya has kokteyller de yapıyor.Rakı ve Limon suyundan yapılan Harem's Kiss ve rakı-kahve liköründen hazırlanan Ottoman's Choice'de tercihler arasında yer alıyor.

L'ECLİPSE NOTLARI

-Öncelikle hemen belirtelim ; işletme müdürü Cem Alkaya .Halkla ilişkiler Sorumlusu Seda Öktem ve garsonlar çok güleryüzlü ve pozitif.

-Ayrıca Joseph ile mutlaka tanışın ; kararsızsanız mutlaka size uygun bir kokteyl önerecektir.

-Mekanın yiyecek menüsü daha çok atıştırmalıklardan oluşuyor.Manda Somona Karşı ,Türk Börek seçkisi ve Hot Pappies'i öneriyoruz.

seda öktem

L'eclipse Halkla İlişkiler Sorumlusu Seda Öktem

????????????????????????????????????

BUSE İLE ŞEHİR KEŞİFLERİ DEVAM EDECEK ; 360 iSTANBUL HABERİMİZ ÇOK YAKINDA YAYINDA OLACAK.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir