BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

KÜLTÜR İSTANBUL ; HOLLANDA’DA ”KIRMIZI LALE FİLM FESTİVALİ”NDE !

mehmet emin alkanlar

Başkan Mehmet Emin Alkanlar ve Fatma Grik festival gecesinde

TÜRK FİLMLERİNİN HOLLANDA YOLCULUĞU

Hollanda'da Kıtrmızı Lale (Rode Tulp ) Film Festivali'nin bu yıl dördüncüsü 27 Mayıs'ta başladı . Bu artık bir gelenek . Baharın yaza merhaba dediği günlerde başlayan bu film şöleni Hollanda Türkiye Kültür Vakfı Başkanı Mehmet Emin Alkanlar'ın öncülüğünde büyük emeklerle ve zorluklarla düzenleniyor.Türk Sinemasını tanıtmak ve iki kültürü kaynaştırmayı amaçlayan festival estirdiği yedinci sanat rüzgarıyla her sene bu amaca büyük hizmet ediyor.

FİLMLERİN PEŞİSIRA AMSTERDAM

Kültür İstanbul olarak festivalin 1-4 Haziran arasındaki Amsterdam bölümününe katılacağız..Özgürlüğün kentinde Rialio Sineması'nda filmleri izleyecek ve ödül törenini takip edeceğiz. Özellikle İnstagram hesabımızdan festivalden anlık fotoğraf ve videolar paylaşacağız.Ayrıca 2 Haziran'da festival kapsamında Eındhoven'da düzenlenen Karsu konserinde bulunacağız.Karsu ; Amsterdam'da babasının restaurantunda söylediği şarkılarla önce Hollanda'da sonrasında tüm dünyada ilgiyle izlenmeye başladı.

HOLLANDA'YA TÜRK FİLMLERİ YAĞACAK

İlk yılında 14 filmle başlayan festival bu yıl 30 filmle değişik kentlerde gerçekleşecek.Ülkede yaşayan 400 bine yakın Türk yaşadıkları şehirlerde kendi sinemacılarının serüvenleriyle buluşacak. 27 Mayısta Rotterdam'da başlayan film geçidi Amsterdam . Den Haag ,Eındhoven , Tilburg , Utrecht kentlerinde arz-ı endam edecek.Programı festivalin web sitesinde bulabilirsiniz.

ÖDÜLLER MERAKLA BEKLENİYOR

Festival kapsamında 7 kişiden oluşacak jüri tarafından yapılacak değerlendirme sonunda “En iyi Film”, “En İyi Yönetmen”, “Yaşam Boyu Başarı” ve “Ustaya Saygı” alanlarında ödüller dağıtılacak.Kırmızı halısıyla katılan ünlülerle gerçek bir festival olan Kırmızı Lale bu yıl da çok konuşulacak. Festivalden özgün haberlerimizi bekleyiniz.

RODE TULP FİL FESTİVALİ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir