BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

Küçükçiftlik Park’ta Büyük buluşma : Avea Escape to Music Festivali

a bakla

Heyecanla beklenen Avea Escape to Music Festivali 29 Haziran’da Küçükçiftlik Park’ta gerçekleşiyor. Bat For Lashes, Citizens, Cocorosie, Newyork Dolls ve The Wanton Bishops gibi sevilen müzik gruplarının yer alacağı tek günlük festivalin biletleri, Avealılara yüzde 20 indirimli satılacak!

Avea, müziğe verdiği destek ve gerçekleştirdiği konser serileriyle Türkiye’nin ve dünyanın en önemli sanatçılarını müzikseverlerle buluşturduğu Avea Escape to Music Konserleri’ne bu yıl “Avea Escape To Music Festivali” olarak devam ediyor.  Merakla beklenen Avea Escape to Music Festivali, yine merakla beklenen müzik gruplarının etkileyici performanslarına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 29 Haziran günü Maçka Küçükçiftlik Park’ta gerçekleşecek festival boyunca dünyaca ünlü müzisyenler özel performanslarıyla sahne alırken; bu keyifli şölene katılmak isteyen müziksever Avealılara biletleri yüzde 20 indirimli satılacak.

Dünyanın en seçkin müzik grupları festivalde 

Bat For Lashes Türkiye’ye ilk kez Avea Escape to Music Festivali’nde sahne alacak

Bat For Lashes sahne adıyla tanınan Natasha Khan, festival kapsamında ilk kez Türkiye’ye geliyor. Pakistan asıllı İngiliz indie/dream pop müzisyeni, önemli isimlerin de boy göstereceği Küçükçiftlik Park sahnesini, diskografisindeki üç albümden çıkıp dillere marş olan hipnotik parçalarıyla sallamaya hazırlanıyor. Yeni albümüne Thom Yorke’un dolaylı mentörlüğünde hazırlanan ve kendisini yepyeni üretimler yapma konusunda motive eden Natasha, albümün adının hakkını veren kapak fotoğrafı ile de beğeni toplamıştı. Albümün beş numarası “Laura” eşliğinde senenin en iyilerinden birine imza atan Khan, biraz kasvetli ve hüzünlü, azıcık tekinsiz; ama her zaman hipnotik bir etkiye sahip sesi, enstrüman kullanımı ve kendine has hikayeler barındıran şarkı sözleriyle Avea Escape to Music sahnesinin şeref konuğu olacak.

“Freak folk”un önemli temsilcilerinden CocoRosie de festivalde

Hayran kitlesini yıllardır istikrarlı bir şekilde büyüten Bianca ve Sierra Casady CocoRosie adıyla beşinci stüdyo albümlerinin hemen sonrasında İstanbul’u bir kez daha ziyaret ediyorlar. Avant-garde, baroque pop ve psychedelic folk’un, ağır akustik enstrüman kullanımıyla birliğinin meyvası olan “freak folk”un önemli temsilcilerinden CocoRosie’yi, salt bir müzikal ikiliden ziyade, disiplinlerarası bir performans sanatçı birliği olarak tanımlamak mümkün.

Punk ruhunun gelişiminde önemli bir yeri olan New York Dolls da sahnede

Birbirinden önemli grup ve müzisyenlerin katılımıyla Küçükçiftlik Park’ta gerçekleşecek Avea Escape to Music Festivali’nde, punk rock efsanelerinden New York Dolls da sahne alıyor. İlk iki albümlerini 70’lerde iki albüm yayımladıktan ve The Rolling Stones ile karşılaştırılma noktasına geldikten sonra dağılan grup, orijinal kadrodan üç ismin katılımıyla 2004’te tekrar bir araya geldi. Subway Train, Bad Girl, Trash, Don’t Start Me Talkin’ gibi ilk dönem klasiklerinin yanına yenilerini ekleme konusunda hummalı çalışmalara dalan Dolls, yeniden doğuş sonrasına tam üç albüm sığdırdı. Sound’larının yanı sıra, sahnedeki ve sahne dışındaki duruşları, isimlerindeki “Dolls” sözcüğünün hakkını veren kostümleri ile punk ruhunun gelişiminde önemli bir yeri olan New York Dolls, Avea Escape to Music Festivali aracılığıyla, biraz gecikmeli de olsa bizlerle tanışıyor.

Citizens! performansıyla enerji aşısı yapacak

Avea Escape to Music Festivali, son dönemin gözde yeni grubu Citizens!’ı da festival kapsamında sevenleriyle buluşturuyor. 2010 yılında kurulan İngiliz indie pop beşlisi, “Hot Chip’in Franz Ferdinand’la buluştuğu yer” olarak tanımlanan müziğiyle, üstün başarılara imza atıyor. Geçtiğimiz sene yayımlanan 11 parçalık çıkış albümleri “Here We Are” ile Londra’dan hareketle tüm Britanya ve Avrupa başta olmak üzere, kıpır kıpır bir heyecan dalgası yaratan beşli, birçok önemli yayın tarafından yılın en heyecan verici çıkışlarından biri olarak kabul edildi. Albümden üç single (True Romance, Reptile, Caroline) yayımlayan grup, The Rapture, The Maccabees, Spiritualized ve Two Door Cinema Club ile çıktığı turnelerin yanına, dünyanın sayılı festivallerindeki canlı performanslarını da ekledi.

Beyrut’tan yükselen rock soundunun mimari The Wanton Bishops

Avea Escape to Music Festivali, Bat For Lashes, CocoRosi, Citizens!‘ı ve New York Dolls gibi Amerikalı ve İngiliz sanatçıların yanı sıra bu yıl Beyrut’tan The Wanton Bishops’u da ağırlıyor. Kısa geçmişine rağmen, Orta Doğu’nun yükselen rock sound’unun baş mimarlarından biri haline gelen, 30’larına merdiven dayamış Nader Mansour ve Eddy Ghossein’den oluşan ikili, Mart ayında gerçekleştirdikleri mini Türkiye turnesinin ardından, bu kez Küçükçiftlik Park sahnesinde müzikseverlerle buluşuyor. Beyrut’tan çıkıp ününü dalga dalga daha geniş coğrafyalara yayan The Wanton Bishops, Türkiye’de ilk kez bu kadar büyük bir sahnede, bu kadar büyük ve coşkulu bir kalabalığın önünde sahne alacak.

Geçen 8 yılda, Avea Müzik çatısı altında yüze yakın konserde 50’nin üzerinde sanatçıyı 300 binden fazla müzikseverle buluşturan Avea, Avea Escape To Music Konserleri kapsamında ise 22 sanatçıyı müzikseverlerle buluşturarak, toplamda 15.000 seyirciye ulaştı.

http://harita.yandex.com.tr/-/CVVrmVNU

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir