BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

‘KEMAL’ ; GÜLMEYİ YENİDEN ÖĞRETEN ADAMIN ÖYKÜSÜ

 

Sanatseverleri, çocukluk yıllarından, ölümüne dek yaşam öyküsünün önemli duraklarında, az bilinen hikayeleriyle Mustafa Kemal Atatürk ile buluşturan ORADA DURUVERSEYDİ ZAMAN oyunu ile KEMAL isimli oyun, sahnede fırtınalar estirmeye devam ediyor.

Biz Onun Gülmeyi Öğrettiği Çocuklardık!

 

Bize gülmeyi ve hayattan zevk almayı öğreten o büyük lideri anlatmak benim için bir görev diyen Pınar Ayhan oyuna ilişkin olarak şunları söylüyor: “Bu oyunda Mustafa’dan, Mustafa Kemal’e, Mustafa Kemal Paşa’dan, Atatürk’e uzanan bir hayat yolculuğunu anlatıyorum. Şablonlarla, bilindik hikayelerle değil. Görmediğimiz bir insanı daha yakından tanımak için yola çıktık. Hala yoldayız. Bu yolculukta da her gün biraz daha yakından tanıyoruz Atatürk’ü. Anlattığımız hikayeler ve o hikayelerin içinden çıkmış şarkılar Kemâl ve bir diğer yakın tarih müzikalimiz Orada Duruverseydi Zaman’ı benzerlerinden ayırıyor. Gençler yanıma gelip, ‘bize tarih böyle anlatılmadı’ dediklerinde çok üzülüyorum. Keşke tarihimizi daha iyi bilsek, kendimizi bu ülkeyi ayakta tutan değerleri daha yakından tanıyabilseydik. İşte ben bunun için sahnedeyim.

 

Armağan Bilet Geleneği Bozulmadı 

 

Daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da cumhuriyet değerlerini anmak isteyen işyerleri, okullar ve sivil toplum kuruluşları, işçileri, öğrencileri, üyeleri için; pek çok kişi ise ailesi, arkadaşları için hediye biletler alarak “Kemâl” müzikal belgeselini izleyebilecek. Yaklaşık 4 yıldır Türkiye’nin pek çok yerinde gösteriler yapan Pınar Ayhan, 2000 yılında Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil etmiş bir sanatçı. Ayhan müzisyenlik, televizyonculuk, sunuculuk gibi çeşitli deneyimleri sonrasında sahneye koyduğu müzikallerle izleyicinin ilgisini çeken bir isim.

   Pınar Ayhan'ın kaleme aldığı ve sahnelediği bu oyunlar ATATÜRK ün hiç bilmediğiniz yönlerini anlatmakta hem de ulu önderin en  sevdiği şarkılarla… 

   Pınar Ayhan bu oyunlarda sanatın tüm etkileyici yönlerini üstünde taşıyıp bunu sahneye etkileyici ve büyüleyici bir şekilde  kendisine has üslupla sunmaktadır. Kültüristanbul ailesi olarak soluksuz ve  heyecan dolu bir şekilde izlediğimizi söylersek abartmış olmayız sanırım.

   Pınar Ayhan ve Baha Müzik Yapım Organizasyona  bu güzel oyunları sahneledikleri için gönülden teşekkür ederiz.

Bu muhteşem oyunları  Atatürk ilke ve inkılaplarının izinden gitmeyi kendisine görev edinmiş siz değerli  takipçilerimize tavsiye ederiz.

 

 

 

Sanatseverler Pınar Ayhan’ın sahneye koyduğu müzikal belgesellere ilişkin takvim ve detaylı bilgiye www.pinarayhanofficial.com adresinden ulaşabilirler.

 

Biletler  biletix’te… İrtibat/Bilgi : 0532 654 74 43

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir