BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

İSTANBUL’UN YENİ SANAT YÜZÜ : FİŞEKHANE

 

 ŞEHİRDE SANAT VAR !!!

   

 

   Tarihi dokusu ile sanatın her dalına dokunan Fişekhane, etkinlik programları ile İstanbul’un kültür sahnesinde yerini aldı. Kültür, sanat, eğlence ve lezzeti, tarihi bir dokuda, üstün kalite anlayışıyla sunan konseptiyle, sosyal yaşamı farklı bir boyuta taşıyan Fişekhane; çok amaçlı bir performans sanatları sahnesi, tiyatro salonları, sinema salonları ve Contemporary Istanbul Vakfı’nın yeni açtığı “Cocoon” adlı galerinin yanı sıra gastronomi ve yeme – içme alanlarını da ziyaretçileriyle buluşturuyor. 

 

  Kültür, sanat ve gastronominin yeni buluşma noktası Fişekhane, yıl boyunca uluslararası yerli ve yabancı prodüksiyonlara, festivallere, müzikallere, tiyatroya, sergilere, panel ve söyleşilere ev sahipliği yapacak.


BÜYÜKYALI FİŞEKHANE’DE  OPERA, TİYATRO, KONSER

 

  İstanbul’un, yeni kültür- sanat ve yaşam merkezi Büyükyalı Fişekhane, aralık ayına İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin Fişekhane Ana Sahne’sinde gerçekleşecek “Barok Konser”i ile başlıyor. 4 Aralık’taki İDOB konserinin ardından; farklı türlere yayılan geniş repertuvarı, dansları, mizahı ve hikâyesiyle Serhat Kılıç-Müzikoman  5 Aralık’ta sahne alıyor. Erdal Beşikçioğlu’nun  yönetip oynadığı “Fahrenheit 451”, “Bir Delinin Hatıra Defteri”, Bergüzar Korel’in sahneye koyduğu “Kızlar ve Oğlanlar”, Onur Saylak ve Şükran Ovalı gibi isimlerin yer aldığı “Evlat”, Tamer Levent’in yönettiği  “Uyandığımda Sesim Yoktu”,  24. İstanbul Tiyatro Festivali’nde prömiyer yapan, yazarlığı ve yönetmenliğini Sami Berat Marçalı’nın yaptığı “kOmİk”,  yine 24. İstanbul Tiyatro Festivali’nde prömiyer yapan, Ingeborg Bachmann’ın yazarlığını yaptığı “Manhattan’ın İyi Tanrısı” ve yıllardır gezi ve kültür programlarıyla hayatın farklı renklerini öne çıkaran Ayhan Sicimoğlu, “Latin All Stars” performansıyla Fişekhane’de izleyicisiyle buluşuyor.  Aralık ayında ayrıca yine İDOB’un Yeni Yıl Konseri ve Melek Mosso’nun akustik konseri de olacak. 


 

  Fişekhane açıldığından bu yana; birçok oyun, film gösterimi, opera, defileye ev sahipliği yaptı. Tarihi atmosferinde sanatı insanlarla buluşturan Fişekhane’nin aralık ayı etkinlik takvimi çok özel tiyatro ve gösteri sanatlarına sahnelerini açıyor. 

 

  2020 senesinin son ayına dopdolu bir etkinlik takvimiyle giren Fişekhane; tiyatro, konser özleyenler için çok özel bir seçki sunuyor. İDOB’un Barok Konser’iyle başlayan ay, yine İDOB’un “Yeni Yıl Konseri” ve son konser olan Melek Mosso’nun akustik performansıyla aralık ayında konser özleyenler için alternatifli seçenekler sunuyor.  

 

  Toplumun sosyal ve kültürel analizini müzik üzerinden yapan Serhat Kılıç, Müzikoman performansında eğlenceli bir bakış açısıyla tek kişilik müzikli bir gösteri sahneliyor. İki perde halinde “müzik, toplumun hafızasıdır…” ana temasıyla sahnelenen oyun sadece dinlediği müziğe bakarak bile bir toplumun kültürel, ekonomik ve sosyal kimliğini okumanın nasıl da mümkün olduğunu şaşılası bir durum değerlendirmesiyle ortaya koyuyor. 


 

Ayhan Sicimoğlu Fişekhane Sahnesinde

  Turcolatino akımının öncüsü olan Sicimoğlu, Türkiye’de Latin müziğini sevdiren bir sanatçı olmasının yanı sıra yıllardır sunduğu gezi ve kültür programlarıyla da hayatın farklı renklerini öne çıkarıyor. Sicimoğlu’nun “Latin All Stars” orkestrasıyla seslendireceği eserlerin, samba kıpırtılarının, bolero'lar, salsa'lar, cha cha'lar ve özel sürprizlerin, eğlencenin, dansın ve muhabbettin tadına doyamayacağınız bir gece yaşatacak. 

 

Tiyatrolar Fişekhane’de 

  Geçen aylarda sahneye konulan oyunlar aralık ayında da devam edecek. Erdal Beşikçioğlu’nun yönetip oynadığı “Fahrenheit 451”, “Bir Delinin Hatıra Defteri”, Tamer Levent’in yönettiği  “Uyandığımda Sesim Yoktu”, Onur Saylak ve Şükran Ovalı’nı rol aldığı “Evlat” sahnelenmeye devam ederken,  Bergüzar Korel’in sahneye koyduğu “Kızlar ve Oğlanlar”, yazarlığı ve yönetmenliğini Sami Berat Marçalı’nın yaptığı “kOmİk”,  Ingeborg Bachmann’ın yazarlığını yaptığı “Manhattan’in İyi Tanrısı” da yeni oyunlar arasında yer alıyor. 

 

Etkinlik Takvimi: 

 

4 Aralık 20.00 

Ana Sahne BAROK KONSER (İstanbul Devlet Opera ve Balesi)


5 Aralık 19.30

Ana Sahne SERHAT KILIÇ – MÜZİKOMAN 


7 Aralık 20.00 

Ana Sahne KIZLAR VE OĞLANLAR


8 Aralık 20.00 

Ana Sahne UYANDIĞIMDA SESİM YOKTU 


10-24 Aralık 20.00

Ana Sahne KOMİK


12 Aralık 19.30

Ana Sahne AYHAN SİCİMOĞLU & LATIN ALL STARS


 

13 Aralık 20.00 

Ana Sahne FAHRENHEIT 451

 

 

15 Aralık 20.00 

Ana Sahne MANHATTAN’IN İYİ TANRISI


 

16-17 Aralık 20.00

Ana Sahne BİR DELİNİN HATIRA DEFTERİ 


25 Aralık 20.00 

Ana Sahne YENİ YIL KONSERİ (İstanbul Devlet Opera ve Balesi)


26 Aralık 20.00

Ana Sahne MELEK MOSSO – AKUSTİK KONSER


28 Aralık 20.00

Ana Sahne EVLAT 


   

Tiyatro ve konser takvimine, https://www.fisekhane.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.  Biletler ise biletix'de. 

 

 . 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir