BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

İSTANBUL’DA ÖZGÜR KENT AMSTERDAM’DAN KESİTLER

a  aks.gif

BAŞKA ÜLKELER ; BAŞKA HAYATLAR VE KÜLTÜREL MİRASLAR

İstanbul önemli bir uluslararası konferansa ev sahipliği yapıyor.“Kültürel Miras, Turizm ve Misafirperverlik Uluslararası Konferansı, 2014” 6-8 Kasım tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecekİstanbul önemli bir uluslararası konferansa ev sahipliği yapıyor.Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu bu konferansı çok aktif olarak destekliyor.Konferans çerçevesinde Hollanda Şapelinde Amsterdam sunumu da gerçekleştirilecek.Özgürlüğün kenti Amsterdamın bu defa Hollandalılar tarafından anlatılacak olması heyecan verici Bu sunumun yeni seyahatlara neden olacağı kesin ; bisikletleri ,müzeleri ,orjinal evleri,kanalları ve büyüleyici gece hayatıyla Amsterdam Hollanda Şapelinde arz-ı endam edecek.Ve ayrıca Hollanda Sarayında katılımcılara Hoşgeldiniz daveti verilecek.Konferansın ayrıntılı bültenini yayınlıyoruz :

Kültürel Miras, Turizm ve Misafirperverlik Uluslararası Konferansı, (6-8/11)

Hollanda’dan Rotterdam İşletme Fakültesi-Erasmus Üniversitesi ve Elgin & Co. Danışmanlık; Türkiye’den Boğaziçi Üniversitesi ve Adnan Menderes Üniversitesi’nin işbirliği ile “Kültürel Miras, Turizm ve Misafirperverlik Uluslararası Konferansı, 2014” düzenlenecektir. Turizm alanındaki herkes, konferansa katılmak üzere, 6-8 Kasım 2014’te İstanbul’a davetlidir. Konferansa Boğaziçi Üniversitesi ev sahipliği yapacaktır.

Kültürel miras, yerel planlama ve ev sahibi toplumun sürdürülebilir gelişiminin ayrılmaz bir unsurudur. Bu konferansta, “turizm destinasyon paydaşları; turist çeken mekanlar yaratma ve sunmada, somut ve soyut kültürel miras varlıklarının korunmasında nasıl başarılı olabilirler?” temel sorusu ele alınacaktır.

Konferans, katılımcılara kültürel mirasa dayalı turizm ürünlerinin kavramsallaştırılması, geliştirilmesi ve pazarlanmasında, değerli fikirler ve pratik uygulamalar sağlayacaktır. Destinasyonun marka kimliği kazanabilmesi için, tanımlanmış hikayesi ile paydaşların bireysel hikayelerinin birbirine bağlanması konusu ele alınacaktır. Kültürel mirasa dayalı destinasyonların, imajlarını bütünsel olarak yansıtmada, sistematik çerçeveyi nasıl kullanabilecekleri konusu açıklanacaktır.

Konferansın gündemi, bilimsel kanıtlarla desteklenmiş en iyi uygulama ve tecrübeleri içeren araştırmalarla, “uygulayıcı dostu” bir şekilde tasarlanmıştır.

Konferansın, aşağıdaki kişilerin ilgisini çekeceği düşünülmektedir:
Uygulayıcılar; danışmanlar; devlet kurumları; ekonomi bakanlığı; kültürel kurum ve vakıflar; bölgesel ve kent yönetimleri; ekonomi ve kalkınma ajansları; yatırım ve tanıtım ajansları; pazarlama, uluslararası politika, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, ekonomi ve diplomasi alanındaki akademisyenler ve araştırmacılar; kültürel mirasın gelişimi için geniş çaplı müzakereler yapan medya.

Kültürel Miras, Turizm ve Misafirperverlik Uluslararası Konferansı, 2014” en yeni araştırma ve örnek olayları inceleyerek yaymayı planlamaktadır. Alanı geliştirmek ve hem endüstrinin hem de daha geniş toplumların yararı için teori ile pratik arasında dünya çapında özgün bir köprü olmayı hedeflemektedir.

Konferansta yapılan sunumların bir bölümü Türkçe-İngilizce ve İngilizce-Türkçe dilleri arasında simultane olarak cevirilectir.

Bütün program için aşagıdaki linki tıklayınız: www.heritagetourismhospitality.org/programme

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir