BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

İSTANBUL COFFEE FESTİVALİ

     

     Kültürlerarası diyaloğun en önemli temsilcilerinden biri olan Istanbul, bu bağlamda kentliler için oldukça zengin deneyim alanları sunmaktadır. Şehrin kendi doğal dokusu ve zenginliğiyle gelen deneyimlere, bu dokuyu besleyecek yenilikler katmak ve bu yenilikleri yaratıcı bakış açılarıyla beslemek, yeni bir kent kültürünün yaratılması için önemli adımlardır.
     İstanbul’daki yolculuğuna tarihi Galata Rum Okulu’nda başlayan İSTANBUL COFFEE FESTIVAL, ikinci yılında bu yolculuğa Haydarpaşa Garı’nda, üçüncü ve dördüncü yıllarında ise KüçükÇiftlik Park’ta devam etmiştir. Elbette, bu yolculuğun, ortak kent belleği ve kültürünün taşıyıcı olan mekanlarda başlaması ve devam etmesi bir tesadüf değildir. Nitelikli kahve ve yaşam kültürünü, şehrin dokusuyla birleştirerek tüketiciye yeni bir festival deneyimi sunan İstanbul Coffee Festival, ilk gününden bu yana binlerce kentlinin katılımıyla zenginleşen ve büyüyen bir kültürün yaratıcısı ve taşıyıcısı olmaktan büyük mutluluk duymaktadır.
     Gerçekleştiği her yıl bir önceki yılın üzerine ekleyerek büyüyen ve deneyim alanını kahve deneyimini de içine alarak hep daha öteye taşıyan ISTANBUL COFFEE FESTIVAL, katılımcılarına nitelikli kahvenin yaşam pratiklerine dokunduğu bir kültür alanı sunar. Kahvenin kaynağından başlayan yolculuğun tüketiciye ulaşana kadarki sürecini ve bu sürecin sonunda bir araya getirdiği bireyleri bu var oluş ve yolculuğa dahil ederek birleştirici bir deneyim alanı yaratır.

     İstanbul Coffee Festival, 6.senesinde de nitelikli kahve etrafında markaları ve katılımcıları 19 – 22 Eylül tarihleri arasında KüçükÇiftlilk Park’ta bir araya getirdi. Festivalde yerel ve uluslararası kahve firmaları yerini alırken misafirlere değişik lezzetler tadımlama deneyimi yaşatıldı. Verilen seminerler ile kahve çeşitlerinin tanıtılması, demleme yöntemlerinden tarihçesine kadar oldukça geniş bir yelpazede dinleyiciler bilgilendirildi.

     Konserler ile renklenen festivale ilgi oldukça yoğun olup stantların önlerinde uzun kuyruklar oluştu. Ancak oluşan yoğunluğa rağmen katılımcıların yüzleri festivalin son anlarına kadar gülmeye devam etti. Kültür İstanbul olarak elimizde kahve fincanlarımız ile gelecek sene gerçekleştirilecek festivali şimdiden dört gözle beklediğimizi söyleyebiliriz.

 


 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir