BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

IŞIĞIN KENTİ MARDİN ; SİNEMAYLA DAHA DA IŞILDAYACAK !

a  aks.gif

Mardin ; ışığın kenti
Halkların özgürce yaşadığı kent
Bir kez değil ; tekrar tekrar gidilesi şehir
Mardin mayıs sonunda daha da ışıltılı olacak
Sinemanın ışığı şehri daha bir çekici kılacak.
SineMardin 30 Mayıs’ta başlıyor
Kültür İstanbul festivali yakından izleyecek

FESTİVAL WEB SİTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

FESTİVAL BAŞKANI M.HELÜN FIRAT’IN DAVET YAZISI :

Bazı kentler vardır ki, özünde içerdiği kültürel ve sosyal ritmiyle sanatın her disiplinine binlerce yıldır ev sahipliği yapmış, kuşaklar boyu taşınmış bir dünya mirasını günümüzün en kuvvetli iletişim aracı olan sinemanın yaratıcılığına bütün özgüveniyle sunabilmektedir. Ülkemizde sayıları giderek artan film festivalleri, gerek kentlerin marka değerine önemli katkıda bulunması gerekse sinema endüstrisinin ürünlerini daha geniş kitlelere tanıtması açısından çok önemli bir yere sahiptir.

Mardin, eşsiz özelliklerinin yanında öyle bir ayrıcalığa sahiptir ki diğer kentlerden farklı olarak sinemayla olan ilişkisini sürekli kılabilmiştir. Sinema literatürüne “Mardin ışığı” olarak taşınmış bu özellik, Mardin’in bir plato olarak ülkemiz ve dünya sinemasının cazip mekanlarından biri olarak tanınmasını sağlayacaktır.

SineMardin kurumsal kimliğiyle 2007 yılından bu yana gerçekleştirilmekte olan Uluslararası Mardin Film Festivali, sürdürülebilir bir deneyim kültürünün Mardin’in sinemayla alakalı altyapısıyla harmanlanarak tanıtılmasını amaçlamaktadır. Aynı zamanda, sadece Mardin’le sınırlı kalmayıp ülkemiz sinema toplumu için bir buluşma havalığı olarak sinema kültürünün gelişmesine katkıda bulunmaktadır.

2014’ de SineMardin’de görüşmek dileğiyle.

Münevver Helün Fırat

SineMardin
Uluslararası Mardin Film FestivaliBaşkanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir