BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

İLELEBET… BİR ATATÜRK  HİKAYESİ


 

   Zamanın ötesinde bir lider ve fikir adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, yaşadığı dönemdeki bazı önemli olayları ince detaylarla seyirciye anlatan oyun, farklı üslubu ve belki de bir çok kişinin ilk kez duyacağı sözler ve ilk kez göreceği görsellerle, iz bırakan farklı bir kurgulama  olarak karşımıza çıkıyor. Biraderler Yapım’ın üstlendiği “İlelebet… Bir Atatürk Hikayesi” Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aklından ve kalbinden geçenlere insani bir dille ve gözle bakıyor.

 


 

  Oyunda, 1924-1933 yılları arasında yapılan devrimler, değişim ve dönüşümlerin yaşandığı dokuz yıllık dönem ele alınıyor. Bu tarih aralığından öncesi ve sonrası çok fazla kaleme alınmış ancak bu ülkenin, şu an temelinde bulunan en sağlam betonların atıldığı, 1924-1933 yılları arasında yaşanan ve anlatılmamış hikayeler var. Bu, gün yüzüne çıkmamış hikayelerde ilelebet unutulmayacak bir performans sergileniyor sahnede. Ayrıca oyun sırasında seyirciye küçük sürprizler de yapılıyor ama bu sürprizler bizde kalırken siz değerli sanatseverlerin de merakını canlı tutarak sadece bir bilet uzağınızda olduğunu bilmenizi isteriz.

 

 

   Oyunun  yönetmeni aynı zamanda tek oyuncusu olan Arda  Aydın, sahnede seyircileri değişik duygu durumlarına sokarken oyunculuğu ve seslendirmesi ile de kendine hayran bırakıyor. 

 

Oyun süresince ışıklandırma ve gölge oyunları ile adeta Gazi Paşa'yı karşımızda kanlı canlı görmenin verdiği heyecanın etkisi hala devam etmekte.

 

 

Siz de oyun takviminden haberdar olabilmek için @biraderleryapim ve @ardaydin instagram hesaplarını takip edebilirsiniz. Şimdiden iyi seyirler dileriz.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir