BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

GEZİ DİRENİŞİNDEN TAVİZ VERMEDEN VAR OLABİLMEK !

a  aks.gif

Bİ KÜÇÜK EYLÜL MESELESİNDEKİ BÜYÜK AYRINTI

Ceren Moray ; 14 Şubatta gösterime girecek ”Bi küçük eylül meselesi”nin yardımcı kadın oyuncusu
Eylül’ün arkadaşı Berrak rolünde
Eğitimini Haliç Üniversitesi Konservatuarı Tiyatro Bölümünde tamamlamıştır.  Kavak Yelleri dizisinde Su karakterini canlandırmıştır.

GEZİ PARKI EYLEMLERİNDE KOPUŞ !

Onun bir özelliği de Gezi Parkı’nda günlerce direnmesidir.
Radikal’e verdiği röportajda Gezi sürecini ”direndim günlerce ” diyerek şöyle anlatıyor :
” İlk kez böylesine bir kopuş yaşadım ve benim için milat oldu. Gezi’nin ilk günü, çatıştık, çatıştık, çatıştık. Sabah 05.00 olmuş, taksiye bindim. Eve giderken, Beşiktaş ’ta şiddeti azalmamış bir polis müdahalesinin ortasına düştüm. Ya orada durup eve yürüyecektim çünkü taksinin ilerlemesi mümkün değildi ya da çarşıya gidecektim.Eve gidip uyuyamayacağımı, rahat edemeyeceğini, tekrar aşağı inmek isteyeceğimi bildiğimden Beşiktaş’ta kaldım ve ondan sonra her şey koptu zaten. 10-15 gün girmedim eve.Ve bu beni kendimle tanıştırdı. Bütün bunları halledebilecek kadar cesur, bütün bunları göze alacak kadar korkusuz olduğumu fark ettim. Bunu herkes yaşadı, sen de yaşadın, biliyorum. Türkiye ’de öyle bir şey oldu ki birçok insan, bir şey üretmeksizin kendinde sağladığı özgüvenin kendini ifade etmesi için şart olduğunu dikte eden bir kültürde, bu türden bir özgüvenin altının ne kadar boş olduğunu, asıl özgüvenin, bireyselliğinden değil topluluklardan aldığı bir güce denk geldiğini anladı. ”

AKARETLER’DE POLİSE : ”HADİ ORADAN !”

Ve Moray anlatmaya devam ediyor : ”Akaretler’de polis beni tanıdı. “Su Hanım (‘Kavak Yelleri’ dizisinde canlandırdığı karakterin adı) korkmayın” dedi. Ben de “Oradan korkmuyorum zaten, sizden korkuyorum” deyince, “Ihııhhhı bizden korkmayın ya” dedi.“Hadi oradan!” Ben bunu bir polise dedim.

a  aks

SOSYAL MEDYADA ”KAYITSIZ HAL” FENOMENİ

O sözünü hiç sakınmadı
Twitter’da kayıtsizhal hesabındaki tweetler o kadar dikkat çekti ki ; sosyal medyada Ceren Moray Tarzı Solculuk tanımlaması başladı.
Ceren Moray gezideki direnişine her platformda pervasızlık iyidir diyerek devam ediyor.
Tweetlerinde iş kaygısı duymadan yapımcılara ve sektöre de eleştirile getirdi ve bu durumda iş alamama ihtimaline şöyle açıklık getirdi : ”

Onlarla çalışmam. Bu camiada kariyer yapmak ya da para kazanmak dediğimiz şey bir cip ya da Boğaz’da bir yalı almak üzerine olmamalı, kiminle çalışacağını seçebilmek için olmalı. Benim bütün çabam, kiminle çalışacağımı seçmek için, yalı almak için değil.”
Kültür İstanbul olarak Bi Küçük Eylül Meselesi filminin galasında en çok onunla tanışacağımız için heyecanlıyız.
Galadaki Ceren Moray röportajını bekleyiniz.

Tweetter Hesabı ”Kayıtsız Hal ” İçin Tıklayınız

Radikal Röportajı İçin Tıklayınız

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir