BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

Festival’in Ardından

31 Mart'ta başlayan 5. İstanbul Dans Festivali dün gerçekleşen parti ile programını noktaladı. Amerika ve Avrupa'dan birçok ünlü dansçı'nın katılımıyla gerçekleşen festivale yine bu yılda dans severler oldukça fazla ilgi gösterdi.Yurt içinden olduğu kadar özellikle yurt dışından İran, Ukrayna, Almanya,İspanya,Güney Afrika'dan bile katılımcıları görmek mümkündü. Popüler yabancı ve yerli dans grupları'nın gösteriler sergileyerek katılımcılara görsel şölen sunduğu festivalde eş zamanlı olarak 2 nisan'da Salsa Türkiye Şampiyonası'da festivalle beraber Ballroom salonunda gerçekleştirildi.

Organizasyon ekibinin özellikle son dünya şampiyonu Karen Forgano & Ricardo Vega'yı davet etmeleri katılımcıların ve özellikle'de çoğu dans okulu eğitmenleri tarafından rağbet gördü. Öyle ki, festivalin son workshop saat'inde bile salon doluydu. Ünlü dans eğitmenleri tarafından gündüzleri çeşitli dans türlerinde her biri 1’er saat olmak üzere 4 günde birçok dans dersleri; 10 ayrı salonda başlangıç, orta ve ileri seviyelerde dünyanın en ünlü dans eğitmenlerince saat 11:30 – 19:30 arası gerçekleştirildi Ünlü dansçılarla aynı sahneyi paylaşma imkanına sahip oldukları 7-12 saatlik bootcamplar'ın düzenlendiği ve farklı salonlarda dünya çapında tanınmış DJ’ler ile beraber sabaha kadar süren dans partilerinin gerçekleştiği özelliklede workshop'lar sonrası başlayan show'lar kesinlikle izlemeye değerdi.

Bu yil 1. si düzenlenen İstanbul Kizomba Festivalin'de ise özellikle fransa'dan eğitmenlerin ilgisi fazlaydı. Salsa on1 on2, Cha Cha, Bachata, Kizomba, Zumba-Fitness, Tango, Flamenko, Lindy Hop, Jazz, Oryantal, Zeybek-Harmandalı, Bellydance Roman,Pachanga,Reggaeton, Sirtaki, Semba, Tarraxa, Afro House, Lindy Hop, gibi dansın her türüne yer verildiği festival dans severler tarafından hiç bitmesin der gibiydi.

Dünya Şampiyonları Karen Forcano & Ricardo Vega (Partnerwork on1), David Zepeda (Bachata), Fernando Sosa & Tropical Tem (Partnerwork on1),Adolfo&Tania(Pachanga, cha cha footwork), Karel Flores (Ladies Styling), Magna Gopal, Sara Lopez (Kizomba Ladies Styling) gibi ünlü artistlerle aynı sahneyi paylaşmak bizler için inanılmaz deneyimlerle dolu bir festivali daha geride bırakmamıza neden oldu. Sabırsızlıkla nice festivallere..

 

12970614_991646630912157_1159857042_o12957528_1588786348078155_5034737502911800999_o

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir