BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

EZGİ AKTAN 6 MAYIS’TA KADIKÖY SAHNE’DE!

EZGİ AKTAN 6 MAYIS'TA KADIKÖY SAHNE'DE!

Umut sesli kadın Ezgi Aktan 6 Mayıs Cuma akşamı KadıköySahne’de!

BİLETLER MOBİLET'TE: https://www.mobilet.com/event/ezgi-aktan-11344-8a57

2006 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Bölümü’nde okumaya başlayan Ezgi Aktan, aynı yıl Boğaziçi Üniversitesi Folklor Kulübü’nün Müzik Birimi’nde etnik müzik üzerine çalışmalara başlamıştır. Dört yıl boyunca farklı dil ve formlarda şarkılar söylemeyi denerken aynı zamanda müzik teorisi derslerine katılmış ve özellikle Rum/Balkan müzikleri üzerine çalışmıştır.

Ayrıca eski rembetiko taş plak kayıtlarını baz alarak sesini ve gırtlağını o yönde geliştirmek üzerine yoğunlaşmıştır. Yine aynı yıllarda ilk stüdyo deneyimlerini Gayda İstanbul, Kardeş Türküler (Çocuk Haklı albümü) ve Ayşenur Kolivar’ın albümlerinde yapmış olduğu geri vokallerle edinmiş ve bu sanatçılara çeşitli konserlerde geri vokalist olarak eşlik etmiştir.

2010 yılında bir araştırma şirketinde ‘beyaz yakalı’ hayatının başlamasıyla sahneye bir süre ara verse de çeşitli reklam jingle’ları seslendirmiştir. Bu süreç Ezgi Aktan için gerçekten ne istediğini bulmaya çalışma, müzikle ilişkisini daha sağlam ve daha öznel bir zemine oturtma anlamında büyük önem taşımaktadır, kendi şarkılarını yazmaya da bu dönemde başlamıştır.

2016’da tamamı kendi şarkılarından oluşan ve ilk solo albümü olan İyi ki’yi Ada Müzik etiketiyle yayınlamış ve Salon İKSV, Hayal Kahvesi Beyoğlu, Bronx Pi, Kadıköy Sahne gibi çeşitli konser mekanlarında çok sayıda konser vermiştir.

Akabinde 2017 yılında yine kendi şarkılarından oluşan ikinci albümü Gece’yi yayınlayan Ezgi Aktan; ikinci albümünün akabinde İstanbul’daki konser mekanlarının yanı sıra Zeytinli Rock Festivali, Kuşadası Gençlik Festivali gibi çok büyük festival sahnelerinde ve Ankara, Çanakkale, İzmir, Antalya, Konya gibi pek çok Anadolu şehrinde konserlerine devam etti. İkinci albümden bugüne çeşitli müzisyen ve müzik gruplarıyla düetler yapmış ve Uyma Onlara, Sır, Acıtır Zaman, Hayal Değil gibi dört tekli yayınlamış olan ve bu pandemic döneminde yine kendi şarkılarından oluşacak olan üçüncü albümü için stüdyo çalışmalarına devam etmekte olan sanatçı aynı zamanda bir yandan yabancı bir bilişim şirketinde Pazarlama yöneticisi olarak çalışmaya devam etmekte ve iki yaşındaki olan oğlunu büyütmektedir.

Check Also

ISTIRAP KOROSU BERGAMA KÜLTÜR MERKEZİ'NDE!

ISTIRAP KOROSU BERGAMA KÜLTÜR MERKEZİ’NDE!

ISTIRAP KOROSU BERGAMA KÜLTÜR MERKEZİ'NDE! Istırap Korosu – BAM İstanbul Kendi Halinde… “Sessiz” ve “Huzurlu” ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir