BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

Eleştirmenlerden geçer not aldı

111220131832299235602

Bu İşte Bir Yalnızlık Var filminin basın gösterimi önceki gün Feriye Sineması’nda yapıldı.

Olcay Ünal SERT / MAGAZİN SERVİSİ 

Yapımcılığını Fida Film’in üstlendiği, başrollerinde Özgü Namal ve Engin Altan Düzyatan’ın yer aldığı,  yönetmenliğini Romantik Komedi filminin de yönetmeni olan Ketche’nin yaptığı “Bu İşte Bir Yalnızlık Var” filmi Vodafone Red’in katkılarıyla 13 Aralık’ta vizyona giriyor.

Özgü Namal ve Engin Altan Düzyatan’ın yanı sıra; Emin Gürsoy, Gaye Gürsel, Ümit Erdim, Devrim Akın ve Merve Ateş’in de kadrosunda bulunduğu filmin konuk oyuncuları ise; Atiye, Turgut Berkes, Wilma Elles ve Polat Bilgin.

Tuna Kiremitçi’nin aynı adlı romanından uyarlanan, senaryosunu “Beni Unutma” filminin de senaristi Burak Göral’ın yazdığı “Bu İşte Bir Yalnızlık Var” filminin müzikleri ise İskender Paydaş ve Tarkan Gözübüyük tarafından yapıldı.

Çekimleri İstanbul Galata, İzmir ve Adalar’da ve konser sahneleri Bostancı Gösteri Merkezi ve Küçükçiftlik Park’ta yapılan “Bu İşte Bir Yalnızlık Var” 13 Aralık’ta seyircisiyle buluşacak.

Filmde Engin Altan Düzyatan kocası evden gitmiş olan başkasıyla evli olan Özgü Namal’a aşık bir karakteri canlandırıyor.

Sinema eleştirmenlerinin de film ile ilgili görüşleri şöyle;

Atilla Dorsay: Seyretmekten pişman olmadığım bir aşk filmi. Senaryoyu çok beğendim. Oyuncular iyi. Bir de Türk pop müziğine değinmesi de çok hoşuma gitti. Oyunculuklarda aksayan bir şey yok.

Serdar Akbıyık: Bu filmi önemsiyorum. Bizim jenerasyonda olan Kadıköy’deki rock dünyasına bir bakış var. İlk kez bunu işleyen bir film bu. Bu bence önemli. Orta sınıfın biraz üstünü anlatan filmler az. Bu film onlardan biriydi. Türk sineması için bu tür gişe filmlerinin başarılı olması iyi. Özgü Namal’ı da uzun süredir görmüyorduk. Onu da görmüş olduk. Eli yüzü düzgün bir gişe filmi olmuş.

Alper Turgut: Amerikan sinemasında gördüğümüz bir türü izledik. Aşk sevgi müzik komedi. Bu bilinen bir tür. Benim için biraz daha kısa olsa daha iyi olurdu. İki karakterin arasındaki kimya beni çekmedi. Engin Altan Düzyatan ve Özgü Namal arasındaki aşka ben inanmadım. Oyunculuklar anlamında iyiler ama kimya anlamında olmamış. Tuna Kiremitçi’yi fazla yeni yetme buluyorum. Ergen Öyküler yazdığını düşünüyorum. Piyasadaki gişe filmleri arasında iyi. Ama Düğün Dernek filmi tüm gişe dengelerini bozdu. Üç gün içerisinde 578 bin yapmışken diğer filmleri de korkuttu tabii. Ama çiftlerin gidebileceği bir film.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir