BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

Edith

22449571

Bol Ödüllü “La Vie En Rose” filminde Edith Piaf’ın sesi Jil Aigrot’dan unutulmaz şarkılar, 14 Aralık’ta TİM Show Center’da.

Efsanevi şarkıcı Edith Piaf’ın ölümünün 50. yılı anısına…

Oliver Dahan’ın bol ödüllü “La Vie En Rose” (La MÔME) “Kaldırım Serçesi” filminde Edith Piaf rolünü Marion Cotillard canlandırırken, Jil Aigrot da onun şarkı söylediği sahnelerdeki sesi olur. Piaf’ın şarkılarının yorumcusu olarak filmdeki ve konser sahnelerindeki performansıyla dünya çapında ünlenir. Jil Aigrot, Edith isimli bu yeni gösterisini sahnelemek için 14 Aralık 2013’te TİM Show Center’da…

Gösteri hakkında
Kırk beş dakikalık iki bölümden oluşan gösterinin ilk bölümü, seyircileri Montmartre’a, Paris’in en ünlü, sanat kokan mahallelerine götürüyor. İkinci bölüm Edith Piaf’ın müzik kariyerinde en çok beğenilen şarkılarını seslendirdiği “müzikhol” dönemine vurgu yapıyor. Ayrıca, Piaf’ın hayatından hiç görülmemiş fotoğraflar da sahne şovunda yer alıyor. Jil Aigrot’ya sahnede, piyano, akordeon, bateri ve kontrbasıyla dört müzisyen eşlik ediyor.

Jil Aigrot hakkında
Güney Fransa’nın Cannes şehrinde büyüyen Jil Aigrot, şan derslerine küçük yaşta başlar ve Fransız şarkıları alanında özel eğitim alır. Müzikal sanatçısı olarak kendini geliştirdiği yıllarda özellikle Bizet ve Offenbach gibi bestecilerin operalarına ilgi duyar. Fransa’da, popüler televizyon programlarına çıkmasının ardından üne kavuşur ve Remington Steele dizisinde bir şarkıcıyı oynayarak Pierce Brosnan’la birlikte rol alır.

La Rue, Avignon Festivali’ndeki Brel est Vivant, Il habite aux Marquises, Les Inchantées, Sur La Butte gibi şovlarda ve Jacques Brel anısına Cannes’da sahnelenen özel bir şovda rol alır. 2006’da Olivier Dahan’ın yönettiği ödüllü film “La Vie En Rose”da Edith Piaf’ın sesi olur. Piaf’ın şarkılarının yorumcusu olarak filmdeki ve konser sahnelerindeki performansıyla dünya çapında tanınan bir sanatçı olur.  LML Music’ten çıkan “Words of Love (Aşkın Kelimeleri)” isimli CD’si, Edith Piaf ve şarkılarına övgü niteliğindedir.

14 Aralık 2013 21:00
Türker İnanoğlu Show Center, istanbul” target=”_blank”>İstanbu

Kaynak: Hürriyet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir