BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

Dört x Dört

dörtXdört

“Arada Bir” şarkısıyla dikkatleri üzerine çeken “Dört x Dört”, yeni albümüyle 29 Ocak’ta Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde sizlerle…

“Evet”
“Hayır”, “Evet”e nasıl dönüştü?

Deniz Tuzcuoğlu, Arbak Dal, Burak Kulaksızoğlu ve Alp Tiner’den oluşan “Dört x Dört” grubu; “Aylar Geçer”, ”Arada Bir” gibi hitlerin bulunduğu ilk albümleri “Hayır”dan sonra şimdi de ikinci albümleri “Evet” ile karşınızda…

İlk albümlerinde Türkiye’de kadın veya erkek, insanların ilişkilerinde birbirine “hayır” diyememesine gönderme yapan “Dört x Dört”, aradan geçen süre içinde asıl altı çizilmesi gerekenin insanların birbirine içtenlikle “evet” demesi gerektiğini düşündükleri ve ilk albümden bu yana geçen zaman içerisinde grubun kendi içinde artarak oluşan pozitif enerjiden dolayı albümün adının “Evet” olmasına karar verdi.

“Ölmek İçin”…

Söz ve müziği Deniz Tuzcuoğlu’na, düzenlemesi “Dört x Dört’e” ait olan “Aşk Katili “ ile 2010 yazında yeni albümden ilk single’ı yayınlayan grup, albümün çıkışında ise ilk video klip şarkısı olarak “Ölmek İçin”i seçti. Müzik kanallarında yayınlanan video klip Emir Khalilzade yönetmenliğinde çekildi.

“Evet” süprizlerle dolu…

Yapımcılığını TMC Müzik’in yaptığı, müzik direktörlüğünü “Dört x Dört”ün üstlendiği “Evet” albümünde dinleyicileri süprizler bekliyor. Bunlardan biri Türk rock müziğinin güçlü kadın seslerinden Özge Fışkın ile “Dört x Dört” düeti “Aslında”… Ayrıca albümden “Zincir” ve “Bazen” İstanbul Film Festivali’nde ilk gösterimi yapılan ve bu kış yurt dışındaki festivallere gidecek olan Türkiye’de türünün ilk örneklerinden olacak “Film-The Movie” filminin de soundtrackindeki en önemli şarkılar… Tüm stüdyo kayıt işlemleri İstanbul’da “Dört x Dört” stüdyosunda, mix ve masteringleri ise İlter Kalkancı tarafından Polonya’da yapılan “Evet”, TMC etiketiyle Mart 2011’de raflarda ki yerini aldı.

Nilüfer’in rock grup ve solistleri ile yaptığı “12 Düet” albümünde de “Kim Arar”ı yorumlayan “Dört x Dört”, bir yandan ikinci albümünün yeni video klipleri için çalışırken bir yandan da konserlerine devam ediyor.

– Etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.
– Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir.

Tarihler:19 Şubat 2014 Çarşamba
19 Şubat 2014 Çarşamba
Saat:22:30

Adres:Hayal Kahvesi-Büyük Parmak Kapı Sok. Afrika Han, No:19 BeyoğluİstanbulMail:info@hayalkahvesibeyoglu.comFaks:0212 292 78 37
Ücret:1. Kategori – 28.50 TL
Nereden Alınır:Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir