BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

Diktatör’ün Son Saatleri Sahnede!!!

adolf

Kötüler kötüsü, insanlık tarihinin en acımasız diktatörlerinden Adolf Hitler, Burak Sergen’in performansıyla yeniden canlanıyor. Pip Utton’ın yazdığı “Adolf” oyununda Hitler’in sığınağındaki son 12 saatini anlatılıyor.Sinan Gürtunca’nın çevirdiği ve genel sanat yönetmenliğini Levent Özdilek’in üstlendiği oyunda Burak Sergen’in harika performansı izleyenleri büyülüyor.

1,5 saat boyunca nefes almadan izleyeceğiniz bu harika oyun için Burak Sergen ”İngiliz yazar, yönetmen, oyuncu Pip Utton’ın bu oyunu Avrupa’da çok ses getirdi, yılın oyunu seçildi. Oyunda “Kavgam” ve “Vasiyetname”nin ortaklaşa birleştiği bir dramaturji yapmış Pip Utton. Çok güzel bir harmanlama olmuş. Hitler’in sığınaktaki son 12 saatini anlattığı için de çok enteresan bir oyun. Artık halüsinasyonlar görmeye başlıyor, iğnelerle ayakta duruyor” diyor ve ekliyor.”Bu oyunu oynamak zorundaydık. Unutulan o baskı rejiminin, faşizmin dünyaya tekrar hakim olduğu zamanlardayız.”
Oyunun genel sanat yönetmeni  Levent Özdilek ise ” Günümüze kadar gelen bütün diktatörlerin portresi aslında bu oyun. Saddam nerede yakalandı? İnde. Bu oyun da Hitler’in inideki son 12 saatini anlatıyor.” diyor.

9-22 ve 29 Mayıs tarihlerinde Cihangir’de bulunan Bo sahnesinde sergilenecek olan bu oyunu tiyatroseverlerin kaçırmamasını öneririz.Oyun hakkında detaylı bilgiyi sitemizden takip edebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir