BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

Çürümüş bir şeyler var Danimarka Krallığı’nda! HAMLET OYUNUNA BABA SAHNE YORUMU !!!

Bir Baba Hamlet

40 kişilik oyun 2 kişi tarafından oynanırsa nasıl olur? Bir de o oyun Shakespeare'in dünyada en çok sahnelenen oyunu Hamlet olursa? İki hevesli ama oldukça beceriksiz oyuncu bu yola baş koyuyor. Biri oldukça bilmiş ve hevesli. Diğeri ise ekmeğinin peşinde başına buyruk bir müzikal sanatçısı. Sahne ve dekor; iki kalas bir heves. İşte size Bir Baba Hamlet!

 

Sebastian Seidel'in Shakespeare'in dramlarina alternatif bir komedi yapma hevesiyle kaleme aldığı, Yücel Erten'in usta işi çevirisi ile Bir Baba Hamlet, tiyatro aşkının nelere kadir olduğunu anlatıyor aslında. Biraz Don Kişot'un Sanço Panço ile yeldeğirmenlerine karşı verdiği mücadele tadında. Ancak bu sefer yeldeğirmeni yerine imkansızlıklar içinde oyun çıkarma sevdası var. Tabi şartlar zorlu, iki oyuncudan biri de gönülsüz olunca işler baya bir karışıyor ve babalar gibi Hamlet oynanacakken bir bakıyorsunuz ortaya Bir Baba Hamlet çıkıyor.

 

Gerek imajı gerekse görüntüsü ile 'ağır abi'lerimizden Şevket Çoruh'un aslında ne kadar başarılı bir komedi sanatçısı olduğunu hatırlıyoruz bu oyunda. Gülay Karacaoğlu ise yıllardır her seferinde ispatladığı gibi usta bir komedi sanatçısı olduğunun altını bir kez daha çiziyor. Oyuncuların özel hayatlarına dair ortak geçmişlerini de oyuna dahil etmeleri komedi dozunun artmasında büyük bir etken oluyor. Oyun, iki perdeden oluşuyor ve yüksek tempoda ilerliyor. Zaten interaktif şekilde ilerlemesi ve akışı sayesinde dikkatinizin dağılma gibi bir ihtimal mümkün değil. Zamanın nasıl geçtiğini anlamadan bir bakıyorsunuz ki oyuncuları ayakta alkışlıyorsunuz. Seyir zevki yüksek, eğlenceli bir 120 dakika geçirmek isterseniz Bir Baba Hamlet'i kaçırmayın! 

Gelecek programlar  hakkında  www.babasahne.com/  adresini ziyaret edebilir ayrıca @babasahne sosyal medya hesabından oyun detayları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Yazan: Sebastian Seidel

Çeviren: Yücel Erten

Yöneten: Emrah Eren

Oynayanlar: Şevket Çoruh, Günay Karacaoğlu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir