BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

Bu Sonbahar Fişekhane’de Bir Başka

   

İstanbul’un heyecan verici buluşma noktası Fişekhane’de kültür-sanat ve gastronomi tutkunlarını Ekim ayında da sürprizler bekliyor. Denize nazır Fişekhane Deniz Konserleri tüm hızıyla devam ederken, Fişekhane’nin yenileri Ege meyhanesi Rupa ve Lübnan mutfağının iddialı ismi Al Hallab, damak çatlatan lezzetleriyle meraklılarını bekliyor.

Tarihi atmosferi her köşesinde hissedilen İstanbul’un en gözde lokasyonuolmaya aday Fişekhane, 200 yıla yaklaşan geçmişinin ardından dünya standartlarında yapılan restorasyonu ile şehir yaşamına ayrı bir soluk getirdi.Geniş açık alanları, kültür-sanat mekanları, seçkin gurme restoranlarına ulaşım kolaylığı sayesinde Fişekhane, kısa sürede ‘iyi yaşam’ kavramının önemli bir temsilcisi oldu. Turistlerin görmesi gereken Sultanahmet Meydanı, Kız Kulesi gibi tarihi mekanlarıyla birlikte ‘kahverengi tabela’ sahibi olmaya hak kazanarak ‘İstanbul’un tarihi ve gezilecek yerler’ listesine girdi ve bu vasfını da sonuna kadar hak ediyor.

Yaz boyu süren açık hava sineması, açık hava mini konserleri; yaz sonuna doğru yerini Fişekhane Deniz Konserleri’ne bıraktı. Ajda Pekkan, Edis, Selami Şahin, Şevval Sam, Berkay, Serdar Ortaç, Buray, Mor ve Ötesi, Sertab Erener ve Erol Evgin gibi ünlü isimleri ağırlayan Fişekhane’de müzikseverler deniz kıyısında benzersiz bir konser deneyimi yaşadı.Deniz Konserleri tüm hızıyla devam ederken, sonbaharın da gelmesiyle Fişekhane yepyeni etkinliklere de ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

 

Dünyanın en özel lezzetleri Fişekhane’de

Dünya mutfağının öne çıkan tatlarının buluştuğu Fişekhane, bu özelliğiyle de gastronomi dünyasının en iddialı lokasyonlarından biri oldu. Ünlü şef Murat Bozok Ferida ile Ömür Akkor ise Zennup 1884 ile misafirlerine tadı damağında bırakacak deneyimler sunmayı sürdürüyor. Fişekhane’nin yeni mekanlarından olan Al Hallab ise, 140 yıllık aile geleneği Akdeniz ve Lübnan mutfağını Dubai’den sonra Fişekhane’demisafirlerine sunuyor. ‘Meyhanenin en şık hali’ mottosuyla Alaçatı’dan sonra İstanbul’daki ilk şubesini Fişekhane’de açan Rupa ise en koyu, en tatlı sohbetlerin mekânı olacak gibi görünüyor.

Sanatın da tüm renkleri burada

Tiyatrodan çağdaş sanata, müzikten sinemaya sanatın her dalını kucaklayan Fişekhane, tüm sezon boyunca etkinliklerle sanatseverleri ağırlıyor.ContemporaryIstanbul Vakfı’nın özenle hazırladığı sergiler, vakfın ilk ve daimîsergi mekanı olma özelliğini taşıyan Cocoon’da çağdaş sanat takipçisiyle buluşuyor. Ayrıca şehre yepyeni bir sahne kazandıran Fişekhane, sahne sanatlarının en iyi tiyatro oyunlarını da seyirciye sunuyor. Kısacası kültür-sanata dair ne varsa, Fişekhane’nin radarında o var.

 

  Sizler ile  fişekhane konserlerinde  görüşmek üzere …

 

   Editör-Bora 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir