BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

‘BOYACI’ TİYATROSEVERLERİ GÜLDÜRDÜ.

Hoşgeldin Boyacı Oyunu

Aldatıldığını öğrenmek kalp kırıcıdır. Bunu aldatıldığın kişinin eşinden öğrenmek ise tam bir felaket! Marcia, İngiliz asilzadelerinden üst düzey biriyle evli orta yaşlı bir kadındır. Dışardan bakıldığında kusursuz bir hayatı vardır ancak evliliğinde bazı pürüzler vardır. Birgün, kapısının beklenmedik birisi tarafından çalınması ile hayatı tamamen kontrolden çıkacaktır. Gelen kim mıdır? Yukarıda bahsettiğimiz pürüzün karısı.. 
Jane kocasının Marcia ile ilişkisini öğrendiğinde aklında tek bir şey vardır; Marcia'nın kocasını durumdan haberdar etmek!
Marcia'yı bu bahtsız durumdan kurtaracak olan kişi ise eve gelen boyacıdan başkası değildir. Walter, hayatı boyunca aktör olma hayalleri kurarken para kazanmak adına boyacılığa başlamıştır. Bir gün bir evi boyarken birden Marcia ile karşılaşır. Ve Marcia'ya yardım etmeye karar verir. 


Bayanlar baylar, işte karşınızda İngiliz komedisi! 
Hoşgeldin Boyacı, Donald Churchill tarafından kaleme alınmış eğlenceli bir komedi. İşin içine İngiliz mizahı girince çok da alışık olmadığımız bir nüktedanlık sizi biraz şaşırtabilir. Aldatılma gibi nahoş bir durumu da  İngiliz mizahı komediye çevirebilirdi. Ancak bu durum oyuna adapte olmanıza elbette engel değil zira boyacımız Erdal Özyağcılar! Usta oyuncuyu uzun bir aradan sonra sahnelere döndürmeyi başaran oyun iki perdeden oluşuyor. Toplamda 3 saat sürüyor. İlk perde olayın başlaması ve çözüm yolunun tespitinin sağlanmasını içerdiği için orta tempoda ilerlerken ikinci perdede çözüm süreci oyuna hız kazandırıyor. 


Berna Laçin ve Gözde Çetiner oyun boyunca döktürüyor. Erdal Özyağcılar gibi bir ustanın karşısında oyunculukları sönük kalmıyor aksine daha da parlıyorlar ve rüştünü ispat eden tiyatrocular arasında yerlerini sağlamlaştırıyorlar. 
Sınıf çatışmalarının da yer aldığı oyunda Marcia'nın karşısındakilere üstten  bakışı, kalbi tiyatro aşkı ile yanıp tutuşan ancak para kazanmak zorunda da olan Walter'ın dik duruşu İngiliz mizahı ile birleşince tabiri caizse 'güldürürken düşündüren' bir tema açığa çıkmış. Bu da orta tempolu oyunun akıcılığında önemli bir etken oluşturuyor. Kısaca günün sonunda seyir zevki yüksek kaliteli bir iş seyircisiyle buluşuyor ve geride gülümseyen mutlu yüzler bırakıyor..


Aysa tiyatro 1984'ten bu yana çok yönlü gösterileri ile her zaman güncel kalmayı başaran tiyatrolardan. Bu da başarılı işler yaratılmasını sağlıyor. Hoşgeldin Boyacı dahil birçok başarılı ismin bir arada olduğu oyunları ve gösterileri Aysa tiyatro imzası ile izlemeye devam edeceğiz. Sizler de zengin içeriklere ulaşmak isterseniz https://aysaorganizasyon.com/ sitesinden gerekli bilgiye ulaşabilir @aysatiyatro sosyal medya hesabını takip ederek güncel oyunlardan haberdar olabilirsiniz. 

Yazan: Donald Churchill 
Yöneten: Arif Akkaya 
Çeviren: Füsun Günersel 
Oyuncular
Marcia: Berna Laçin  
Walter: Erdal Özyağcılar 
Jane: Gözde Çetiner

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir