BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

”BIFED” Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali’nin Daimi Teması; Ekoloji

14627519713_32fd91fc4e_m

Bozcaada Belediyesi ve BOZTİD (Bozcaada Turizm İşletmeleri Derneği) tarafından, bu yıl ilki düzenlenecek BIFED Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali, 30 Ekim – 02 Kasım 2014 tarihleri arasında Bozcaada’da gerçekleştiriliyor. Daimi teması “Çevre” olan festival, yaşadığımız dünyanın sorunları ve zenginlikleriyle ilgili sanatsal üretimlerin oluşumuna ve sunumuna yeni bir neden oluşturmak, ülkemizde ekoloji konusunda bağımsız bir platform yaratılmasına öncülük etmek ve bu çalışmaları ödüllendirmek amacıyla oluştu. Organizasyonda, sanat ve ekoloji alanlarında çalışmalarda bulunmuş isimlerin yanı sıra Bozcaada yerel yönetiminden isimler de bulunuyor

logo2002

BIFED yönetimi bu sene ilki düzenlenecek olan belgesel festivalinin ana temasını şöyle özetliyor;

Bu festivali yaşadığımız gezegeni çocuklarımıza güzel bir şekilde teslim etmek ve geleceğe, yaşadığımız gezegeni hak edecek güzel çocuklar bırakmak için yapıyoruz.

Yaşam alanları, engellenmişlik, kentsel dönüşüm, altenatif enerji, alternatif çözümler… Yerel olana, küçük olana, doğru üretime ve doğaya saygılı insanların yaşadığı üzerine titrediğimiz bir coğrafyaya geliyorsunuz. Varlığınızla ve filmlerinizle, küçük üreticimiz, çiftçimiz, küçük balıkçımız, bağcılarımız, zeytincilerimiz, eğiticilerimiz, öğrencilerimiz, gençlerimiz; hepimiz göneneceğiz.

         Birlikte küresel ısınma, kirlenen ve tükenen denizler, işçinin ve küçük çiftçinin bozulan çalışma koşulları, yok edilen ekilebilir alanlar, azalan içilebilir su kaynakları gibi somut ve önemli tehlikelerin tetiklediği sorunların çözümüne katkı koyacağız, bu konularla ilgili filmlerinizle zenginleşeceğiz.

Daha az tüketen ve daha sevgi dolu insanların olduğu bir dünyayı birlikte umut edeceğiz…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir