BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

Bernarda Alba’nın Evi; Şermola !!!

IMG_8788

BERNARDA ALBA'NIN EVİ BU DEFA BAMBAŞKA BİR UYARLAMA İLE SAHNEDE !!!

 

Salı Akşamı, Şermola Performans'ta Ankara'dan misafir olarak gelen Mekan'ın 'Bernarda Alba'nın Evi' oyununa bizde misafir olduk.Garcia Lorca'nın 1936'da tamamladığı ,diğer ikisi 'Kanlı Düğün' ve 'Yerma' olan üçlemenin son oyunudur.Garcia Lorca bu üçlemeyi 'trajik komedi' olarak değerlendirmiştir. Marcia Lorca, üçlemenin sonuncusu olan 'Bernarda Alba'nın Evi'nde, İspanya iç savaşı dönemi öncesinde, toplumda yaşanan kaosun bir evin içine yansımasını anlatmıştır.

IMG_8775

ŞERMOLA'DA OLAĞANÜSTÜ BİR PERFORMANS !!!

G.Lorca'nın bu oyununu, Pelin Temur uyarlamasıyla,Ahmet Melih Yılmaz'ın tek kişilik muhteşem performansıyla izledik.Ana karakterlerden biri olan Bernarda'nın yarattığı gerilimle başlayan oyun diğer karakterlerlede izleyiciyi kimi zaman acı bir aşk hikayesinin içine, kimi zaman da trajik bir komediye sürüklüyor.Oyun bir anlatı şeklinde ilerliyor.Bütün karakterleri sahnede tek başına oynayan Ahmet Melih Yılmaz, karakterler arası hızlı ve keskin geçişlerde ve sahnedeki fiziki duruşuyla, özellikle de oynadığı karakterlerin yaş farklılıklarına rağmen ses tonu, mimikleri ve vücut diliyle üstün bir performans sergiliyor.

Ayrıca 10 Nisan 21:00'da bir çok ünlü ismin konser vereceği bir etkinlik gerçekleştirilecek The Mekan'da Şermola Sahnesi için.Sizler de bu güzel sahnenin uzun yıllar tiyatrolara ev sahipliği yapmasını istiyorsanız lütfen bu güzel etkinlik için bir bilet alın.Etkinlik linkini de paylaşıyor ve sanat olu günler diliyorum.
Biletler: Biletix, Şermola Performans, TheMekan, D22, Tiyatro Hal, Emek Sahnesi, İkinciKat, SekizinciKat, Kumbaracı50, Karakutu, YanEtki, Kadıköy Theatron, Galata Perform
http://www.biletix.com/etkinlik/SLTNM/ISTANBUL/tr

IMG_8782

IMG_8785

420207_10151474113450489_1533384986_n

Hakan Gülveren

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir